Yavuz Bahadıroğlu Hayatını Kaybetti

Usta yazar, gazeteci ve radyo programcısı Yavuz Bahadıroğlu'nun hayatını kaybettiği duyuruldu.

22.01.2021-00:41 - (Son Güncelleme: 22.01.2021-00:37)Yavuz Bahadıroğlu Hayatını Kaybetti

Gazeteci yazar Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Usta gazetecinin ölümünü sosyal medya hesabında oğlu Mücahit Birinci duyururken, şu ifadeleri kullandı: 'Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu),Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha...'

'AK PARTİ'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak yayınladığı mesajda, 'Göklerin ve yerin egemenliği Allah’a aittir, dönüş de Allah’adır." Nûr Suresi-42. Ayet İyi bir tarihçi, iyi bir dava insanı, bir nesle istikamet çizen kıymetli bir mütefekkirdi. Yavuz Bahadıroğlu Hocamıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz..' ifadelerini kullandı.

'YAVUZ BAHADIROĞLU KİMDİR'

Gerçek adı Niyazi Birinci olan Yavuz Bahadıroğlu 1945 yılında Hisarlı, Pazar, Rize’de dünyaya geldi. Türk roman ve hikâye yazarı, gazeteci, radyo programcısı. Köşe yazılarında, kitaplarında Yavuz Bahadıroğlu mahlasını kullanmaktadır. 1971'de İstanbul’da gazeteciliğe başladı. Yeni Asya - Yeni Nesil gazetesinde muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Gazete, dergi ve şirket yöneticisi olarak çalıştı. Gazeteciliğini muhabir ve röportajcı olarak sürdürürken, çocuklara yönelik eserler üretti. Yüzlerce çocuk romanı, hikâye yayımlandı. Aynı dönemde Yeni Asya - Yeni Nesil gazetesinde Yavuz Bahadıroğlu, Şeref Baysal ve Veysel Akpınar isimleriyle köşe yazıları yazdı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR