Yasakların Kalkmasını Halay Çekerek Kutladılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın normalleşme adımları ile ilgili yaptığı açıklamaları Düzceli esnaf tarafından sevinçle karşılandı. Düzce'de lokanta işleten bir grup esnaf normalleşme yolunda alınan kararları halay çekerek kutladı.

01.03.2021-23:57 - (Son Güncelleme: 01.03.2021-23:57)Yasakların Kalkmasını Halay Çekerek Kutladılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kontrollü normalleşmeye dair yaptığı açıklamaları Türkiye genelinde büyük sevinç yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok yüksek riskli iller hariç Düzce’nin de içinde olduğu illerde lokanta, kafe ve kahvehane gibi yerlerin hafta sonu cumartesi dahil olmak üzere sabah 07.00 ile akşam 19.00 arasında açık olacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla birlikte Düzceli esnaf sosyal mesafeyi koruyarak halaylı kutlama yaptı.

Halaylı kutlamaya katılan şef aşçı Ekrem Karabulut, karara çok sevindiklerini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız uzun süredir beklediğimiz haberi verdi. Onun için halay çektik. Sabah 07.00 akşam 19.00 olan çalışma saatlerimizi açıkladı.

Kısıtlı olsa bile bizim için beklediğimiz haberlerin başında geliyordu, buna çok sevindik. Cumartesi günleri de açık olması bizi ayrıca mutlu etti, çok sevinçliyiz. Sosyal mesafeyi ne kadar iyi korursak, maskelerimizi takarsak, hijyenik ortamı korursak bu süreç daha da kısalacaktır” dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR