Uğur Dündar’dan kızı olduğu iddia edilen Dilara G. Hakkında açıklama: “Anne ve babasını bulması için elimden geleni yaparım”

Türkiye son haftalarda Metin Akpınar’ın yıllar sonra ortaya çıkan kızı Duygu Nebioğlu’nun iddialarını konuşuyor. Nebioğlu, aynı anneden dünyaya gelen ablası Dilara’nın Uğur Dündar’ın kızı olduğunu iddia etmişti, ünlü gazeteciden canlı yayında açıklama geldi.

18.04.2024-15:14 - (Son Güncelleme: 18.04.2024-15:14) Uğur Dündar’dan kızı olduğu iddia edilen Dilara G. Hakkında açıklama: “Anne ve babasını bulması için elimden geleni yaparım”

Son günlerde, Metin Akpınar’ın 30 yıl sonra ortaya çıkan kızı Duygu Nebioğlu’nun, ablası Dilara’nın babasının Uğur Dündar olduğunu ifade ettiği sözleri konuşuluyor. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran olay sonrası annesi ve ablalarının babasını bulmak için Müge Anlı’ya katılan Duygu Nebioğlu, ifadeleri ile bir kez daha gündeme geldi. 

“Dava 2022 yılında başladı”

Dilara G. İsimli kadının babasının Uğur Dündar olduğu haberleri üzerine, dün akşam Sözcü TV’den canlı yayına katılan Dündar, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Dündar’ın o açıklamaları;

"Bu dava 2022 yılında başladı. Dava dilekçesine baktığımda güya 1985 yılında İzmir'de tanışmışız. Ben o zaman bekarım. Bir süre beraber yaşamışız ve 1986 yılında da benden bir çocuğu olmuş. Davayı açan kişi de benden olduğunu iddia eden hanımefendi. Kendimden o kadar emindim ki... Metin Akpınar 'Bir gecelik hikaye' diyor ama bizim bir süre birlikteliğimiz olmuş. İnsan muhakkak hatırlar, ben böyle bir isimle asla birlikte olmadım. Kendimden çok eminim. Anadolu'da bir şehirde oturuyorlar ben o eve gidip ben sizin babanız değilim diyebilirdim. Hanımefendi evli, 2 çocuğu var. İkna da ederdim. Yetiştirme yurdunda büyüyen çocukların yaşadıkları travmaları çok iyi bilirim, onlara böyle hikayeler anlatılır. Anladığım kadarıyla da kızın sarı saçlı olduğunu gören bir kişi 'Senin baban Uğur Dündar' demiş ve onu inandırmış. Bu duruma kızmadım, içerlemedim ve empati yaptım. Kız çocuğunun ne kadar ıstırap çektiğini düşünebiliyorum."

"Biz kamera önünde saç ve kan örneği verdik"

"Ben konuşmak yerine dava yoluna gitmeyi tercih ettik. Gizlilik kararı olduğu için ne ben ne de hanımefendi bir açıklama yapmadı. Ablası benim ismimi verdi. DNA raporunun doğruladığını bildiği halde haberi yokmuş gibi çıktı. Kendimden emin olduğum için eşime ve çocuklarıma da endişe etmemeleri gerektiğini söyledim. Biz hastanede kamera önünde kan ve saç örneği verdik, rapor 7 ay sonra geldi. Bu rapor 15-20 gün önce geldi. Raporda benim, kızın babası olmadığımı söyleniyor."

"Duygu Nebioğlu'nun bilmeden konuştuğunu düşünüyorum"

Duygu Nebioğlu'nun "Adli Tıp raporunun manipüle edildiğini düşünüyoruz" sözlerine de cevap veren Dündar, "Bunun bilmeden söylenen ifadeler olduğunu düşünüyorum. Hiç kimse Adli Tıp Kurumu'nun raporunu tarif edemez. O raporun altında imzası bulunan saygı değer bilim insanlarına da hakaret kabul ederim. Onların da bu konuda suç duyurusunda bulunma hakkı doğdu" dedi.

"Anne ve babasını bulması için elimden geleni yaparım"

Kızı olduğunu iddia eden Dilara G. ile konuştuğunu söyleyen Uğur Dündar,"Son derece terbiyeli, iyi aile terbiyesi almış biri. Ben onların yaşadığı şehre dedikodu olabilir yuvası etkilenebilir diye gitmedim. Hanımefendiye her şeyi anlattım. Annesini tanımadığımı ve ilişki yaşamadığımızı söyledi. Anne ve babasını bulma konusunda da elimden geleni yapacağımı söyledim. Onun adına çok üzülüyorum adına asla dava açmayacağım. Zor şekilde büyüdüğünü biliyorum. Haziran ayında karar davası olacak ve mahkemenin bizim haklılığımızı ortaya çıkaracağını biliyorum. İzmir'de birlikte olduğumuzu söylemiş ben İzmir'e o dönem gitmedim. Ben eşimle evlendikten sonra 1993 yılından sonra İzmir'e gitti. Benden hamile kaldığını söylediği dönem ben Hürriyet'te çalışıyordum, hamile kalan biri gelip işyerime hesap sormaz mı, rakip kanala gidip bunu anlatmaz mı? Dava sonuçlandığında bizim de karşı dava açma hakkımız doğacak ama ben çocuklara dava açmam. Onlara kızamam. Elimden gelen yardımı da yapmaya hazırım. Sonuçta onlara da öyle anlatmışlar" ifadelerini kullandı.

Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal