Türk heyeti Gazze'ye ulaştı: Sahra hastanesi kurulacak

Türkiye tarafından Gazze'de kurulması planlanan sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak olan teknik heyetin, bu sabah Mısır üzerinden Gazze'ye intikal ettiği duyuruldu.

28.11.2023-13:14 - (Son Güncelleme: 28.11.2023-13:14) Türk heyeti Gazze'ye ulaştı: Sahra hastanesi kurulacak

Diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada, "Heyetimizin tespitlerine bağlı olarak hastanenin bir an önce faaliyete geçirilmesini planlıyoruz." ifadeleri kaydedildi.

Türkiye tarafından Gazze'de kurulması planlanan sahra hastanesinin fizibilite çalışmalarını yapacak olan teknik heyetin, bu sabah Mısır üzerinden Gazze'ye intikal ettiği bildirildi.

gaze

Gazze'ye sahra hastanesi ve konteyner kent hazırlığı

Türkiye'nin, Gazze'deki on binlerce yaralı sivilin tedavi imkanına kavuşabilmesi için de Gazze içinde bir sahra hastanesi kurmak üzere yaptığı hazırlıklar son aşamaya geldi.

Türk yetkililer, havaların soğuması ve kış şartlarının kendini belli etmesiyle gözler önünde olan acil ihtiyaçlarına binaen Gazzeli ailelerin başını sokabilecekleri konteynerlerin konuşlandırılması için de çalışmalar yürütüyor.

Gazze'de konteyner kentler kurulması için fizibilite çalışmaları yapan Türk yetkililer, Katar yönetimiyle bu konuda ve insani yardımların Türkiye'den Gazze'ye gönderilmesi hususunda bir işbirliği zemini oluştuğunu duyurmuştu.

Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal