TÜİK Mart ayı enflasyon verilerini açıkladı: Hangi ürünlerde artış ya da düşüş yaşandı?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mart ayındaki tüketici fiyatları bazında olan değişimlerin raporlarını yayımladı. En fazla fiyat artışı yüzde 21,30 ile orta öğretimde, en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 10,16 ile yumurta ve yumurta ile ilgili ürünlerde görüldü.

03.04.2024-11:00 - (Son Güncelleme: 03.04.2024-16:43)

Fiyatlardaki dalgalanmalarının Mart ayındaki yansımalarını TÜİK bugün açıkladı. Hayvansal gıdalardaki değişim ve dönüşümler dikkat çekti.

Yatak mobilyalarının fiyatlarında artış yaşandı!

TÜİK Mart ayı enflasyon verilerini paylaştı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, geçen ay orta öğretimdeki fiyat artışını yüzde 18,58 ile kuzu eti, yüzde 14,65 ile dana eti ücreti izledi. Martta fiyatı en çok artış gösteren diğer ürünler arasında yüzde 12,19 ile kümes hayvanları eti, yüzde 10,37 ile mücevheratlar, saat ve kol saatleri ve yüzde 6,03 ile yatak odası mobilyaları yer aldı.

Gıda ürünlerinin fiyatı düştü!

TÜİK Mart ayı enflasyon verilerini paylaştı!

Geçen ay en fazla fiyat düşüşü ise yüzde 10,16 ile yumurta ve yumurta ile ilgili ürünlerde gerçekleşti. Bunu, yüzde 6,9 ile patates ve bazı yumru bitkiler, yüzde 2,37 ile sebze (patates ve bazı yumru bitkiler hariç), yüzde 1,51 ile diğer süt ürünleri, yüzde 1,01 ile tereyağı, yüzde 0,9 ile şeker ve yüzde 0,31 ile un ve diğer tahıllar takip etti.

TÜİK'in tüketici fiyatları endeksine göre, Mart’ta aylık bazda fiyatları en fazla artan ürünler ile bunların bir önceki aya göre değişim oranları şöyleTÜİK Mart ayı enflasyon verilerini paylaştı!Martta fiyatı en fazla düşen veya en az artış gösteren seçilmiş ürünler ile bir önceki aya göre değişim oranları ise şöyle:TÜİK Mart ayı enflasyon verilerini paylaştı!

Züleyha Koyunoğlu
zuleyhakoyunoglu@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal