Trump, TikTok’un ABD’ye Satılması İçin Verilen Süreyi Uzatmayacak

TikTok’un ABD konulunun ABD’li bir firmaya satılmadığı takdirde ülkede yasaklanacağını açıklayan Trump, satış için verilen süreyi uzatmayacağının belirtti.

11.09.2020-10:57 - (Son Güncelleme: 11.09.2020-10:59)Trump, TikTok’un ABD’ye Satılması İçin Verilen Süreyi Uzatmayacak

Çin sosyal medya uygulaması TikTok'u ABD'li’bir şirkete satılmadığı sürece ülkede yasaklayacağını duyuran Trump, satış için önceden belirlenen son geçerlilik tarihini değiştirmemekte kararlı.

ABD Başkanı Donald Trump, 3 Kasım seçimleri için kritik eyaletler arasında bulunan Michigan'a yapacağı ziyaret öncesi uçağa binmeden önce gazetecilere açıklamalarda bulundu.

TİKTOK’A VERİLEN SÜRE UZATILMAYACAK

Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasına ABD'li bir şirkete satılması için verilen süreyi uzatıp uzatmayacağının sorulması üzerine Trump, "Ya Tiktok'u güvenlik sebepleriyle bu ülkede kapatacağız, ya da bu uygulama başka ABD'li bir şirkete satılacak. Şirkete 15 Eylül'e kadar verilen mühleti de uzatmayacağım." ifadelerini kullandı.

ABD’Lİ FİRMALARLA GÖRÜŞÜLÜYOR

Trump, Çin-ABD arasından yakın zamanda biteceğe benzemeyen ticaret savaşlarının etkisiyle, 3 Ağustos'ta yaptığı açıklamada, ABD'deki kolu herhangi bir Amerikan şirketine satılmadığı takdirde Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u 15 Eylül'de yasaklayacaklarını duyurmuştu.

Aynı gün ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'tan yapılan açıklamada, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasının ABD kolunun satın alınması için görüşmelerde bulunulduğu kaydedilmişti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR