TOGG'dan heyecanlandıran paylaşım! Yeni bir aşama daha kaydedildi!

TOGG kendi hesabından milyonları heyecanlandıracak yeni gelişmeyi duyurdu. TOGG hesabından tamamlanan aşamanın C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiğini duyurdu.

29.05.2022-09:47 - (Son Güncelleme: 29.05.2022-09:58)

TOGG kendi hesabından bir aşamanın daha tamamladığını açıkladı. Tamamlanan aşamanın C-SUV gövdesinin robot hatlarında başarıyla üretildiğini ifade edilerek, "Deneme üretimine adım adım yaklaştığımız Gemlik Tesisimizdeki çalışmalarda kilit aşamalardan birini daha kusursuz şekilde tamamladık. Parça kontrol ve doğrulamaları ardından ilk C-SUV gövdesini robot hatlarımızda başarıyla ürettik." açıklaması yer aldı. 

"1 milyon araç üretilmiş olacak"

TOGG'un seri üretime geçişi planlanan tarihe göre 2022 yılının son çeyreğinde hazır olacağı açıklanmıştı. Bununla beraber Homologasyon testlerinin tamamlanmasıyla beraber 2023 yılının ilk çeyreğinde SUV modeli satışa sunulacak. SUV modeli pazara çıktıktan sonra sedan ve hatchback modelleri seri üretim için sıraya girecek. Planlamalara göre 2030 yılına gelindiğinde toplam 1 milyon araç üretilmiş olacak. 


"Hızlıca üretimimizi artırarak yollarda TOGG'ları görmemizi sağlayacağız"

Daha önce otomobillerin caddeye çıkacağı tarihi açıklayan TOGG'un CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş,  "Otomobilimiz banttan indiği zaman ilk sahibi belli. Hatırlarsanız 2019 yılındaki lansmanımızda Cumhurbaşkanı'mıza rezerve etmiştik. Artık zaman yaklaştı. 2023 yılının Mart ayından itibaren artık caddelerde de görmeye başlayacağız. Hızlıca üretimimizi artırarak yollarda TOGG'ları görmemizi sağlayacağız. Henüz talep toplamaya başlamadık. Bunun için biraz daha vakit var. Bu konuyu yılın ikinci yarısında değerlendirebiliriz ama henüz yönetim kurulunda aldığımız böyle bir karar yok"  ifadelerine yer verdi. 

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal