TOGG Avrupa’ya açılıyor! Tarih belli oldu

Türkiye ‘nin yerli ve milli otomobili Togg’un üst yönerticisi Gürcan Karakaş, Almanya’nın Berlin kentinde gerçekleştirilen Türk-Alman Ekonomi Forumu programında sunum gerçekleştirdi. Gürcan Karakaş, Almanya’da görülen ve sosyal medya da viral olan Togg aracıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Togg’un Avrupa pazarına gireceğini açıkladı.

13.12.2022-10:13 - (Son Güncelleme: 13.12.2022-11:09) TOGG Avrupa’ya açılıyor! Tarih belli oldu

Berlin'de Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 15. Genel Kurul toplantısının ardından gerçekleştirilen Türk-Alman Ekonomi Forumu programında sunum yapan Togg Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, "2024'ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz" sözleriyle Avrupa pazarına gireceklerini açıkladı. 

TOGG Avrupa yolcusu

Yaptıkları planlar doğrultusunda 2023 yılının Mart ayında Togg’un pazar alan tanıtımını yapacaklarını belirten Karakaş, "2024'ün sonunda Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Henüz yönetim kurulumuzla ülkeler bazında çok net bir önceliklendirme yapmadık. Etrafımıza baktığımızda yeni nesil araç üreticilerinin çok büyük bir kısmı önce Kuzey'de İskandinav ülkeleriyle başlıyor çünkü yeni markalara daha açıklar, elektrikli araçlara daha açıklar, altyapıları daha yaygın. Oradan da Central Europe dediğimiz Almanya ve Fransa'ya doğru geliyorlar. Biz de kuvvetle muhtemel bu şekilde ilerleyeceğiz." İfadelerini kullandı.

'Üretip bir kenara koymuyoruz'

2024 yılında Togg aracıyla Avrupa pazarına girmeyi planladıklarını açıklayan Karakaş, Berlin’de görüntülenen ve viral olan Togg aracın Almanya’ya test için getirildiğini söyledi. Karakaş, "Araçlar testlere giderken uzun bir hazırlık sürecinden geçiyor sadece dokümantasyon ve kalibrasyon değil. Testlerden geri bildirimler gelebilir. Bazılarının tabir ettiği gibi üretip üretip bir kenara koymuyoruz. O nedenle elimizde gerçekten yok. O araç Alman şirketiyle yaptığımız testler için Almanya'ya gelmişti. Park ederken Twitter'a yakalandık." dedi.


Fatma Eles
fatmaeles1225@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal