TFF oynanacak olan maçlardan önce konserler verilmesine karar verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu'nda 16 Haziran'da yapılan seçimde başkanlık koltuğuna gelen Mehmet Büyükekşi'den dikkat çeken kararlar gelmeye devam ediyor. Yabancı kuralı, yayıncı kuruluş, deplasman yasağı ve Rezerv Lig konularıyla ilgili kararlar ilgi çekmişti. Son olarak ise Büyükekşi karşılaşmalardan önce konserlerin verilmesini uygulayacaklarını aktardı.

02.07.2022-10:13 - (Son Güncelleme: 02.07.2022-11:14)

TFF başkanlığına Mehmet Büyükeşi'nin gelmesi gündeme oturmuştu. Büyükekşi'nin göreve gelmesi sonrası ise aldığı kararlar büyük yankı uyandırmakta. Son olarak Büyükekşi'nin karşılaşmalardan önce konserler verilmesi ile ilgili kararı ise ilgi çekti.

Bizzat kendisi açıkladı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, '"2022-2023 sezonunda gençlerimizi, kadınlarımızı, kızlarımızı, çocuklarımızı futbol sahalarına davet edeceğiz. Bunun için de maçlardan önce federasyonumuz özellikle önemli sanatçılarla konserler düzenleyecek. Böylece sporun dostluk, barış, kardeşlik ve fair-play olduğunu tüm dünyaya göstermek istiyoruz.'

'99 yılda TFF'de hiç kadın yönetim kurulu üyesi olmamış. Şimdi 2 kadın yöneticimiz var. Kadının olduğu yerde her zaman dostluk, saygı ve sevgi var. Statlarımıza ne kadar çok kadın seyirci ve anne getirebilirsek, şiddet ve kötü tezahüratı o kadar önleriz. İnşallah bu sezon çok farklı olacak.' ifadelerine yer verdi. Yaptığı açıklamalar ise oldukça dikkat çekti.

Sözleri çok konuşuluyor

Mehmet Büyükekşi'nin yaptığı açıklamalar Türk futbolunda gündem oldu. Taraftarlar yapılan açıklamalara dikkat kesilirken Büyükekşi'nin alacağı yeni kararlar büyük merak konusu haline geldi.

Mesut Şahim
mesutspor79@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal