TFF Dursun Özbek ve Ali Koç'un cezasında indirime gitti

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe başkanı Ali Koç'a verilen 45'er günlük hak mahrumiyeti cezasını 30'a indirdi.

09.12.2023-11:45 - (Son Güncelleme: 09.12.2023-11:45) TFF Dursun Özbek ve Ali Koç'un cezasında indirime gitti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesi üzerinden Tahkim Kurulu kararlarına yer verildi.

Ceza indirimine gidildi

Yapılan açıklamada; kulüp internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 350 bin lira para cezasına çarptırılan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un itirazlarının incelediği belirtildi. Kurulun, Dursun Özbek ve Ali Koç'un cezalarının 30 gün hak mahrumiyeti ve 250 bin lira şeklinde düzeltilmesine karar verdiği aktarıldı.

Cezalar onandı

Açıklamada, Ali Koç'un, 9 Kasım tarihinde Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından yaptığı açıklamalar sebebiyle verilen 45 gün hak mahrumiyeti ve 350 bin lira para cezasının ise onandığı ifade edildi. Ayrıca iki kulübe 17 Kasım tarihinde internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle verilen 600 bin lira para cezasının ise onandığı bildirildi.

Hurma ve Canel’e indirime gidilmedi

Tahkim Kurulu, Fatih Karagümrük Kulübü ve başkanı Süleyman Hurma ile kulübün teknik sorumlusu Atılay Canel'in aldığı cezalara karşı yapılan itirazları da inceledi. Verilen karara göre; Fenerbahçe müsabakası sonrası Sosyal Medya hesabından yapılan paylaşım sebebiyle Fatih Karagümrük kulübüne verilen 400 bin lira para cezası onanırken, aynı müsabaka sonrası başkan Süleyman Hurma'nın sosyal medya paylaşımı sebebiyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 100 bin lira para cezası ile kulübün teknik sorumlusu Atılay Canel'in müsabaka sonrası yayıncı kuruluşa verdiği röportajdaki açıklamaları nedeniyle 200 bin lira para cezasının da onandığı ifade edildi.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal