WhatsApp'tan Devrim Gibi Yenilik

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp'a gelen gönderilen mesajları silme özelliği getiren WhatsApp bu özelliğini geliştirdiğini duyurdu.

WhatsApp'tan Devrim Gibi Yenilik

Geçtiğimiz günlerde çok beklenen 'atılan mesajı silme' özelliğini kullanıma sunan WhatsApp'tan kullanıcılarını bir müjdeli haber daha  verdi. Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp 421 saniye yani 7 dakikalık süresi olan “Herkesten sil” özelliğinin süresini uzattığını açıkladı. Müşterilerin mesaj silme süresi 4097 saniye yani 1 saat 9 dakika 18 saniyeye çıkarıldı. Söz konusu güncel özelliğin önümüzdeki haftalarda iOS ve Android sürümlerine eklenmesi beklenmekte.

Öte yandan dünya genelinde en çok kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu defa devrim niteliği taşıyan bir yeniliği kullanıcılarına sunuyor. WhatsApp‘ın uzun süredir sunmaya hazırlandığı API temelli ödeme yöntemi sonunda beta sürecine geçiyor.

Android ve iOS üzerinden WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine pratik bir şekilde para göndermelerini sağlayacak WhatsApp Ödeme Hizmeti, Hindistan’da test edilmeye başlandı.

Whatsapp'dan yapılan açıklamalara göre uygulamanın beta sürümü iOS ve Android sistemlerde farklı versiyon numaraları ile geliyor. iOS kullanıcıları V2.18.21 güncellemesini alırken, Android kullanıcıları ise V2.18.41 sürümüne güncellenecekler. Şirket, uygulamanın beta sürümünü  şimdilik tamamen seçtiği kullanıcılar üzerinden veriyor.

Ağustos 2017 itibariyle proje geliştirme çalışmalarına başlanan yeni ödeme sistemi, uygulama içerisinde WhatsApp Payments olarak geçecek. Normalde 2017 sonuna kadar bitirilmesi plananlan yeni özelliğin ertelemeler nedeniyle 2018’in ikinci çeyreğinde çıkması bekleniyor. Böylelikle kullanıcıların bankalara hesap işletim ücreti ödemesi engellenmiş olacak. Whatsapp kullananların merakla beklediği uyguluma önümüzdeki aylarda çıkacak.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

 


[V-#11547]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR