Türkiye Mobil İnternet Hızında Dünyada Üst Sıralarda

İnternet ölçüm şirketi Ookla'nın Şubat 2019 küresel internet hızı endeksini açıkladı. Türkiye pek çok ülkeyi geride bırakarak veri indirme hızı ve mobil internet hızı sıralamasında 33. oldu.

Türkiye Mobil İnternet Hızında Dünyada Üst Sıralarda

Türkiye Mobil İnternet Hızında Dünyada Üst Sıralarda

İnternet ölçüm şirketi Ookla taraından yayımlanan Şubat 2019 küresel internet hızı endeksinde Türkiye, saniyede 34,55 megabitlik ortalama veri indirme hızı ve mobil internet hızı sıralamasında İngiltere, Japonya, ABD ve Almanya gibi ülkeleri gerisinde bırakarak dünya genelinde 33. sıraya yerleşti.

Her ülkeden en az 300 bireysel kullanıcının internet hızı ölçümü yapılarak hız ortalamasının tespit edildiği sıralamada, Türkiye, mobil internet grubunda, ortalama veri indirme hızı saniyede 33,45 megabitte olan ABD'nin 2 adım önüne geçti.

Türkiye listede aynı zamanda İtalya, Almanya, Japonya, Suudi Arabistan, İran, Çin ve İngiltere'yi geride bıraktı.NORVEÇ ZİRVEDE

Zirvede ise saniyede 67,34 megabit veri indirme hızıyla Norveç var. Norveçi, 65,14 megabit hızla Kanada ve 60,75 megabit hızla Hollanda takip ediyor.

Endekste şubat ayında dünya genelinde mobil veri indirme hızı ortalaması saniyede 25,27 megabit, mobil veri yükleme hızı ise 10,05 megabit olarak belirtildi.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

İLİşKİLİ GALERİLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR