Mangal Yapıp Erik Dalı Oynayan Milli Robot Görücüye Çıktı

Yerli ve Milli Robot ADA GH5 Türklük testinden başarı ile geçti. Ada GH5 mangal dahi yapabiliyor.

Mangal Yapıp Erik Dalı Oynayan Milli Robot Görücüye Çıktı

Teknolojinin  günden güne gelişimiyle, yapay zeka ve insansı robotlar yaşamımıza girerken, insanlığa ve bilime hizmet etmeyi kendine görev edinen insansı robot fabrikası Akınrobotics de; ürettiği yeni nesil insancıl robot ADA GH5 ile insan ergonomisini ve sağlığını etkileyen, hayatını tehlikeye atan tekdüze işleri robotlara yükleyerek, insan yaşamını daha nitelikli  daha özel hale dönüştürmeyi hedefliyor.

İnsansı robotların kullanım kesimleri açısından akla gelebilecek her sektöre yönelik üretilen ADA GH5; havaalanlarında, otogarlarda, otellerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda, marketlerde, restoran ve kafelerde, fuarlarda, konserlerde, açılış, kutlama gibi organizasyonlarda, eğitim kurumlarında, hastanelerde görevlen yapabilecek. Geliştirilen insansı robotlarla ilgili veriler veren Akınrobotics Başmühendisi Dr. Özgür Akın, ADA GH5 modelinin küçük bir çocuk tarafından bile programlanabileceğini belirtti.

Akın, "Bu model robotlara, akla gelebilecek her sektörde görev yapabilme,koreografi eşliğinde dans edebilme, plaket verebilme, otogar ya da havalimanlarında rehberlik etme, mağazalarda kasiyerlik, hastanelerde hasta ile ilgilenebilecek nsansı robotlar, ev hanımlarına kısmen de olsa yardımcı olabilecek şekilde tasarlanmıştır" dedi.

Kiralama ve özel proje bazlı satış faaliyetlerine başlanan insansı robot ADA GH5, kullanım yerlerinin çoğalması ile birlikte, en başta kaliteli iş verimliliğinin sağlanması, insana gösterilen değerin artması ve insanların sosyal yaşamlarını daha iyi yönetebilmeleri hedefliyor. Gün geçtikçe tüm sektörlerde yer alması öngörülen Akınrobotics üretimi insansı robotların, yüksek teknoloji adına ülkemize küresel boyutta büyük bir ivme sağlamasıı bekleniyor.

Milli Robot ‘Erik Dalı’ oyun havası oynadı

Milli Robot ADA GH5 ev hanımlarına yardımcı olmasının yanı sıra bazı oyun havalarını da Ekip olarak oynayabiliyor. ADA GH5’ten oluşan milli robotlar hep birlikte ahenkl  içerisinde “Erik Dalı” oyun havası oynadı.

 

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR