Iphone 4S Özellikleri

Iphone'un birçok modeli dikkat çekici özelliklere sahip. Ama bir tanesi var ki efsanelerin efsanesi. Peki bu efsane Iphone 4S özellikleri nelerdir?

Iphone 4S Özellikleri

IPHONE 4S ÖZELLİKLERİ

iPhone 4S ismiyle tanıtılan telefon modelinde dikkat çeken özelliklerin başında çift çekirdekli A5 işlemci ve yenilenen görüntü işlemcisi geliyor. A5 işlemci 2 kata kadar performans keyfi sağlarken cihazın grafik performansı iPhone 4’e kıyasla 7 kat artıyor. iPhone 4S’in 8 megapiksel sensöre sahip 5 lensli kamerası 3264×2448 çözünürlükte fotoğraflar sunabiliyor. Aynı kamera 1920×1080 Full HD video kaydı imkanı veriyor.

8 MEGAPİKSEL KAMERA

iPhone 4S getirdiği güzel yeniliklerden biri olan 8 megapiksel sensör, 3264×2888 piksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilme olanağı sağlıyor.

4S’e halis lenslere sahip olan kameranın diyafram değeri f2.4. Daha keskin, canlı ve doğru renklere sahip görüntüler elde edilebilmesi için de kamerada gelişmiş hibrid IR filtresi mevcut. Yeni A5 işlemci ve yeni iOS 5 işletim sisteminin entegresi ile iPhone 4S’in kamerası sektördeki en seri kameralardan biri durumuna geliyor. Bu hız, kameranın açılışına ve her bir kare arasındaki süreye etki ediyor.

A5 İşlemci Eski Kasanın Altında

 iPhone 4S, dünya üzerimde milyonlarca insanın kullandığı iPhone 4 ile aynı kasaya sahip. Ön ve arka yüzü cam olan bu kasanın kenar kısımlarında paslanmaz çelik çerçeve var. Kasa aynı ama içerideki farklılıklar doğrudan öne çıkıyor. Yeni A5 işlemci, işlem gücünü iPhone 4’e kıyasla 2 kata kadar yükselirken, grafik hızını da 7’ye katlıyor. Tüm bu hızlılığa rağmen batarya ömründe de iyileştirmeler var. iPhone 4S’in pili, 8 saatlik 3G konuşma süresi sunuyor. 14 saat 2G konuşma, 6 saat 3G internet, 10 saat video izleme ve 40 saat müzik dinleme de telefonun batarya süresine dair açıklanan diğer süreler.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz