Oyuncuların ciddi bir şekilde takip ettikleri Steam indirimleri için büyük bir gelişme oldu. Steam yaz indirimi ne zaman olacağı belli oldu; yapılacak bu indirimle birlikte Steam oyun kütüphanesinde satışta olan pek çok oyunda yüzde 80'lere varan indirim olacak. Peki Steam yaz indirimleri ne zaman başlıyor?

STEAM YAZ İNDİRİMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR

Dev indirimlerin olacağı tarihler, Valve tarafından hiçbir dönem resmi olarak açıklanmadı. Fakat bazı sağlam kaynaklar, indirim tarihlerini çok net bir şekilde aktarıyorlar. Devasa Steam veritabanındaki oyunlarda yapılan değişiklikleri takip eden bir Twitter hesabı olan Steam Database, Summer Sale’in(Yaz İndirimi) bu yıl 21 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Hesap tarafından indirimin son buluş tarihi açıklanmadı fakat tahmin etmek için geçen yılki indirim bitiş tarihine bakabiliriz.

2017 yılı yaz indirimleri ise 22 Haziran - 5 Temmuz arasında oldu, yani 13 gün boyunca sürdü. Bu durum, bu seneki indirimin de 4 Temmuz'da sona erebileceğini belirtiyor.

Valve, bu sefer önemli bir özelliği mobil alana taşıyor. 21 Mayıs haftasında çıkması hedeflenen aplikasyon ile birlikte iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlar üzerinden Steam oyunlarınızı akıllı cihazınız aracılığı ile oynama olanağına sahip olacaksınız.

Fakat bu işlem için tabii ki ilgili oyunları rahatça kaldıran bir PC’nin evinizde bulunması gerektiğini ifade edelim. Evde bulunan PC 5 GHz destekli bir Wi-Fi ağına veya Ethernet kablosu aracılığı ile modeminize kablolu bağlamak ise tek yapmanız gerek şey.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.