HUAWEİ P10 ÖZELLİKLERİ

2016 senesinde açıklanan Huawei P9 modelinin sonrasında heyacanla beklenen Huawei P10 modeli, bir önceki modelde olduğu gibi Leica ortaklığının devam edeceği bir model olacak.

Teknik özellikler meselesinde ise bir süredir gündeme gelen bilgi sızıntıları doğruyu yansıtır derece. 2.4 GHz frekans hızında çalışan Kirin 960 işlemcisinden gücünü alacak olan Huawei P10 cihazında, Mali-G71 GPU, 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza gibi iyi donanımlar bulunacak. Arayüz de ise Huawei’nin geliştirmiş olduğu EMUI 5.1 sürümü bulunacak.

Leica ortaklığını devam ettiren marka, P10 modelinde 20 Megapiksel ve 12 Megapiksel olmak üzere çift kamera kullanıyor. 20 Megapiksel olan kamera siyah-beyaz (monochrome), 12 Megapiksel olan kamera ise renkli (RGB) görüntüler çıkarabilecek. Her iki kameranın da diyafram değeri f/2.2 olarak belirlenmiş. Huawei P10 cihazında, P9 cihazında olduğu gibi Summarit lens bulundurulmuş.

Huawei, P10 ve P10 Plus cihazlarında bulunan ön kameralarda da elzem bir güncellemeye gitti. 8 Megapiksel çözünürlüklü ön kamerada da Leica imzası olacak ve bu kameraların diyafram açıklığı f/1.9 olarak yenilendi.

Bu telefon; daha büyük ekran, yüksek depolama ve RAM kapasitesiyle öne çıkıyor.

Parmak izi okuyucusunu arka taraftan ön alt kısma taşıyan Huawei, bu parmak izi tarayıcısını çok daha işlev kazandırdı. Dokunma ve kaydırma hareketlerine karşı hassas olan parmak izi tarayıcısı, Android işletim sisteminin kontrol butonlarının da vazifesini üstlenmiş.

Huawei P9 cihazında yer alan 3000 mAh pil, Huawei P10 ile 3200 mAh değerine çıkarılmış.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.