Sunucu Nur Viral gözyaşlarıyla duyurdu: İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca hayatını kaybetti

Beyaz TV’de Nur Viral ile beraber çıktığı programda tanınan İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

14.06.2024-12:47 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:37) Sunucu Nur Viral gözyaşlarıyla duyurdu: İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca hayatını kaybetti

Sağlık sorunları sebebiyle iki haftadır hastanede tedavi altında olan İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca’dan acı haber geldi. Sunucu Nur Viral, Beyaz TV’de yaptığı programda, Yusuf Kavaklı’nın hayatını kaybettiğini gözyaşları içerisinde duyurdu.

Yusuf Kavaklı Hoca hayatını kaybetti

Kanserle uzun süredir mücadele eden ve yaklaşık iki haftadır hastanede tedavi gören İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca, dün yoğun bakıma alınmıştı. Bugün itibarıyla Kavaklı'nın vefat ettiği öğrenildi. Kavaklı’nın cenaze namazı, Cumartesi öğle namazını müteakip Fatih Camii'nde kılınacak.

Sunucu Nur Viral gözyaşlarıyla duyurdu: İlahiyatçı Yusuf Kavaklı Hoca hayatını kaybetti

İlahiyatçı Yusuf Kavaklı kimdir?

Yusuf Kavaklı, 1946 yılında Sivas'ta doğmuş ve ilkokulu köyünde tamamlamıştır. İstanbul İmam-Hatip Lisesi'nden 1970 yılında, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden ise 1974 yılında mezun olmuştur. İmam-Hatip olarak göreve başladığı 24 Ağustos 1966 tarihinden itibaren Eyüp Müftülüğü'ne bağlı Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de görev yapmıştır.

1975 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak atanarak meslek hayatına devam eden Kavaklı, 1977 yılında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi'ne tayin edilmiş ve burada öğretmenlik ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Askerlik görevini Ankara-Mamak-229. Piyade Alayı'nda tamamladıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı denetçi imtihanına girmiş ve 1981 yılında İstanbul Bakırköy Müftülüğü'ne murakıp olarak atanmıştır. Belçika'ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderilmesiyle 1982-1986 yılları arasında Belçika'da görev yapmıştır.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal