Erzurum İslami İlimler Akademisi’nden Filistin’e tam destek: ‘’Amacımız, bu zulmü dünyaya duyurmak ve kardeşlerimize destek olmaktı."

Erzurum İslami İlimler Akademisi’nde eğitim gören İslami İlimler ve Hafızlık bölümü öğrencileri, İsrail’in zulmü altında olan Gazze’deki direnişe ve Filistin halkına selam gönderdiler. Dikkat çeken bu hareketi yapan akademiye Vuslat Derneği de tam destek veriyor.

14.06.2024-12:09 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-12:09) Erzurum İslami İlimler Akademisi’nden Filistin’e tam destek: ‘’Amacımız, bu zulmü dünyaya duyurmak ve kardeşlerimize destek olmaktı."

Erzurum İslami İlimler Akademisi öğrencileri, İslami İlimler ve Hafızlık alanında eğitim görmekte olup, hazırladıkları bir video ile Gazze'deki direnişe ve Filistin halkına selam gönderdiler. Vuslat Derneği'nin desteklediği bu akademide şu anda yaklaşık 500 öğrenci eğitim görmekte ve Türkiye'nin en büyük İslami İlimler Akademisi olacak şekilde Erzurum'da inşaatı devam ediyor.

Erzurum İslami İlimler Akademisi’nden Filistin’e tam destek

Öğrenciler, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama karşı tepki göstermek ve Filistin halkının yanında olduklarını göstermek amacıyla bir video hazırladılar. Sosyal medyada büyük ilgi gören bu videoyu hazırlayan öğrenciler, karton parçalarından oluşturdukları Filistin haritası ve bayrağı ile mesajlarını iletti. Her bir öğrencinin elinde bir harf bulunan kartonları havaya kaldırarak "FİLİSTİN'E SELAM" mesajı veren öğrenciler, Filistin bayrağını açarak videolarını sonlandırdılar.

Erzurum İslami İlimler Akademisi’nden Filistin’e tam destek: ‘’Amacımız, bu zulmü dünyaya duyurmak ve kardeşlerimize destek olmaktı.

Muhammed adlı öğrenci, videonun hazırlık süreci hakkında şunları söyledi: "Gazze'deki zulüm ve katliam karşısında sessiz kalmak istemedik. Bu durumu hocalarımıza ilettik ve birlikte bir video hazırlama kararı aldık. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra videomuzu yayınladık ve Filistin'e selam gönderdik. Amacımız, bu zulmü dünyaya duyurmak ve kardeşlerimize destek olmaktı."

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal