Sıradaki Videolar
01 Haziran 2021 Salı 18:17 - (Son güncelleme: 03 Nisan 2024 Çarşamba 09:40)

SSB İsmail Demir: UTKU’nun Çalıştırması Başarılı Şekilde Gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, UTKU'nun ilk çalışmasını başarıyla tamamladığını sosyal medya hesabından açıkladı.

BMC Power tarafınca geliştirmiş olan ve 1000 (bin) beygir gücündeki 45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyon olan UTKU'nun başarıyla çalıştırıldığı belirtildi.

Türkiye'nin 1000 beygir gücünde olan ve ilk motor, çapraz tahrikli transmisyonu Utku’nun çalıştırmasının başarılı şekilde gerçekleştiğini Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii  Başkanı Demir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın da, güç grubun da geliştirme çalışmalarının devam ettiğine dair açıklama yaptı.

''45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz Utku’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti'' ifadelerine yer veren İsmail Demir, testlere dair görüntüyü de Twitter hesabında paylaştı.

GÜÇ GRUBU GELİŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

İsmail Demir, ''45 tona kadar paletli hafif zırhlı muharebe araçları ve Fırtına Obüsü için BMC Power tarafından geliştirilen 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz #UTKU’nun çalıştırması başarılı şekilde gerçekleşti.''

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr