Turgay Büyükkarcı: '2 Senede Kulübü Düze Çıkardık'

Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, "Biz işimizi doğru ve dürüstçe yaptığımız sürece, camia büyüklerimiz yanımızda durdukça ve arkamızda büyük Karşıyaka taraftarı olduğu müddetçe Karşıyaka Spor Kulübü’nün sırtı asla yere gelmeyecektir" dedi.

Turgay Büyükkarcı: '2 Senede Kulübü Düze Çıkardık'

Turgay Büyükkarcı: '2 Senede Kulübü Düze Çıkardık'

Futbolda 3.ü Lig’de Play-Off hattında olan, basketbolda Süper Lig ve FIBA Europe Cup’ta zirve yarışında mücadele eden, voleybolda Kadınlar 1. Ligi’nde yine Play-Off hattında bulunan Karşıyaka’da Başkan Turgay Büyükkarcı, yönetim olarak 2 senede kulübü düze çıkardıklarını aktardı. Yönetim krizleri, parasal problemler ve puan silme cezalarıyla darbe alan kulüpte Ocak 2018’de göreve geldiklerini anımsatan Büyükkarcı, "Biz işimizi doğru ve dürüstçe yaptığımız sürece, camia büyüklerimiz yanımızda durdukça ve arkamızda büyük Karşıyaka taraftarı olduğu müddetçe Karşıyaka Spor Kulübü’nün sırtı asla yere gelmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Büyükkarcı, "Göreve geldiğimiz günden bugüne iki seneyi tamamlamış bulunuyoruz. İki sene önce bize bu görev emanet edildiğinde ilk sözlerim, ’Çözüm için buradayız. Karşıyakalılar artık başı dik dolaşacak’ olmuştu. Bu cümlenin altında kalmamak için ben ve arkadaşlarım var gücümüzle çalışıyoruz. Futbolda tek dosya hariç, FIFA borçlarını temizledik. Ligde iddialıyız. Basketbolda Avrupa’da şampiyonluk yolunda ilerliyoruz. Voleybolda yarışın içindeyiz" dedi. Senelerdir çözüm yolu bulamadıkları yeni stat konusunun takipçisi olduklarını vurgulayan Başkan Büyükkarcı, "Çiğli’de kazandırmaya çalıştığımız altyapı tesisinde mutlu sona ulaşırsak, Karşıyaka’nın geleceği garanti altına alınmış olacak" sözlerini söyledi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz