Ali Koç'tan Aziz Yıldırım İçin Tarihi Sözler

Fenerbahçe'nin yeni Başkanı Ali Koç, seçim sonrası kürsüde yaptığı ilk konuşmada, eski Başkan Aziz Yıldırım hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’ndan yapılan seçim sonundan 20 yıllık Aziz Yıldırım dönemi bitti. Fenerbahçe’nin 37. başkanı Ali Koç seçildi.

Kazanılan zafer ardından yeni başkan Ali Koç, ilk yaptığı konuşmada eski başkan Aziz Yıldırım'a ilişkin "Efsane başkan olmayı hak etmiştir. En büyük kahramanlığını da 3 Temmuz'da göstermiştir. Bize karşı olanların en güçlü olduğu dönemde dimdik ayakta durdu’’ dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni Başkanı Ali Koç'un konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Bana 'Kongreler başkadır, sokak başkadır' dediler. Ben de kongre üyeleri taraftardır dedim. Gittiğim her yerde bazı üyeleri üzmek pahasına, 'Herkes yolcu taraftar hancıdır.' dedim.

"KEŞKE ŞAMPİYONLUK KUTLUYOR OLSAYDIK"

Yeni Başkan Ali Koç: ‘’Burada keşke şampiyonluk kutluyor olsaydık. Dışarıdan gelen sesler şampiyonluk kutlaması sesleri olsaydı. İnşallah o günler de gelecek. İnşallah o günleri de hep beraber göreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

"HEP BİRLİKTE BAŞARDIK"

Fenerbahçe’nin asıl kazanan olduğunu ifade eden başkan sözlerine ‘’İyilik kazanacak dedik, iyilik kazandı. Hepinize ne kadar teşekkür etsem, saatlerce bekliyorsunuz. Siz de aslında milyonların vitrinisiniz. Hep beraber başardık. Esas yolculuk şimdi başlıyor. Çok zor bir yolculuğa hep beraber çıkıyoruz. Biliyorum beklentiniz yüksek’’ diye devam etti.

"AZİZ YILDIRIM EFSANE OLMAYI HAK ETMİŞTİR"

‘’Sayın Aziz Yıldırım olmasaydı ben burada olmazdım, Semih Özsoy burada olmazdı, o olmasaydı bizim salonum da olmazdı, Başkanımız Aziz Yıldırım olmasaydı amatör branşlar bu kadar gelişmezdi, başarılı olmazdı. Başkanımız Aziz Yıldırım, efsane başkan olmayı fazlasıyla hak etmiştir’’ diyen Ali Koç ‘’En çok da 3 Temmuz sürecinde kahramanca en önde olmuştur, 12 Mayıs da burada olmuştur, dimdik durmuştur. Hem o, hem camiamız dimdir durdu, yorulduk ama yorulmaya hakkımız yok, hepimiz dimdik duracağız, sanki 4 Temmuz'daymışız gibi’’ diye konuştu.

"FENERBAHÇE İLE KİMSE BAŞA ÇIKAMAZ"

Koç, ‘’Fenerbahçe ile kimse başa çıkamaz. Uzun bir süreç bizi bekliyor, kabul ettiği takdirde bu mücadelede Aziz Yıldırım da yanımızda olacaktır, kabul etmemesi için hiçbir neden yok. Ama Allah korusun, yargıdan istenmeyen bir sonuç çıkarsa yine onun yolunda yürümeye devam edeceğiz, onun yolu bize ışık olmaya devam edecek’’ diyerek bu süreçte kararlılık mesajı verdi.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR