Son Dakika, Merkez Bankası Artan Döviz Kurları Hakkında Açıklama Yaptı!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası gün içinde yaşanan kur artışları hakkında yazılı açıklamada bulundu.

23.11.2021-17:57 - (Son Güncelleme: 23.11.2021-17:57) Son Dakika, Merkez Bankası Artan Döviz Kurları Hakkında Açıklama Yaptı!

Son dakika gelen bilgilere göre  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası gün içinde yaşanan dalgalı kur hakkında açıklama yaptı. 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yaptığı açıklamalarda Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlendiğini belirtirken, bazı durumlarda piyasaya yön verebildiklerini açıklarken önemli konulara değindi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ MERKEZ BANKASI AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü yoktur. Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir. Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir. Döviz piyasalarında gerçekçi olmayan ve iktisadi temellerden tamamen uzak, sağlıksız fiyat oluşumları gözlemlenmektedir.

Şirketlerimiz ve vatandaşlarımızın aşırı oynak piyasa koşullarında iktisadi temellerden tamamen uzak değerlerden işlem yaparak olası kayıplara karşı uyarılması lüzumu üzerine bu açıklamaya gerek duyulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal