Son Dakika: Mehmetçik Tarih Yazıyor! Pençe-Şimşek Operasyonunda 3 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi

MSB, Irak'ın kuzeyinde sürmekte olan Pençe Operasyonu kapsamında 3 eli kanlı teröristin etkisiz hale getirildiği resmi sosyal medya hesabından duyurdu.

12.06.2021-10:55 - (Son Güncelleme: 12.06.2021-15:52)Son Dakika: Mehmetçik Tarih Yazıyor! Pençe-Şimşek Operasyonunda 3 Terörist Etkisiz Hâle Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde devam etmekte olan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları kapsamında bir mağaraya gerçekleştirdiği başarılı operasyonda 3 PKK’lı teröristin etkisiz hâle getirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildiği görüldü:

''Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Irak’ın kuzeyindeki kahramanca ve fedakârca mücadelesi sürüyor. Pençe-Şimşek operasyonu bölgesinde tespit edilen bir mağaraya düzenlenen operasyonda 3 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi.

Mağarada yapılan arama-tarama faaliyetinde; 2 adet Zagros keskin nişancı tüfeği, 2 adet AK-47 piyade tüfeği, 2 adet 7.62 mm PKMS makineli tüfek, 35 adet el bombası, 2 adet RPG-7 roketatar, 1 adet Doçka makineli tüfek ve mühimmat ele geçirildi.''

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal