Sivasspor'da Başkan Mecnun Otyakmaz, Kayserispor'u mağlup ederek Türkiye Kupası'nı kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi! Avrupa kupalarında 6. kez ülkemizi temsil edeceklerini belirtti

Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan final karşılaşması bir Anadolu derbisine sahne olurken, İstanbul’da Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan mücadele nefesleri kesti. Normal süresi 1-1 sona eren zorlu karşılaşmada Sivasspor uzatmalarda Kayserispor’u 3-2 mağlup ederek kupanın sahibi oldu.

27.05.2022-09:56 - (Son Güncelleme: 27.05.2022-10:27)

Kupayı kazanmanın mutluluğunu yaşayan Sivasspor, aynı zamanda önümüzdeki sezonda ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edecek olmanın mutluluğunu da yaşıyor.

Sivasspor’da kazanılan final karşılaşmasının ardından mikrofonların başına geçen Başkan Mecnun Otyakmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamalarda ;


Yaşanan olaylar hakkında söyledikleri...

Tarihimizde ilk defa final oynayıp, bunu kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her statta olan olaylar sonucunda bunlar 1967 yılında bir olay söz konusu oldu. Kimse kimseye bir şey yapmak için o gün statta değildir. Her statta olan olaylardan dolayı maalesef 43 tane futbol şehidi verdi izdihamdan dolayı. Onları rahmetle anarak, bu kupayı onlara hediye etmek istiyoruz. Kayserispor’u tebrik ediyoruz. Çok zorlu periyottan geçtiler. Çok önemli takımları eleyerek, karşımıza çıktılar. Centilmenlikten dolayı Berna Başkan'a, Kayserispor yönetimine teşekkür ediyorum. Futbolcularını kutluyorum. Gerçekten bugün üstün oynayan maçı forse eden ve kazanmasını bilen bir Sivasspor vardı. Teknik ekip ve futbolcularımızı kutluyorum. Bütün Sivaslılara armağan olsun.

'6. kez ülkemizi temsil edeceğiz!'

Ülkemizi temsil etmek inanılmaz güzel bir gurur, onur. İnşallah geçen sefer Konferans Ligi’nde Play-off'ta elenmiştik. Şimdi Play-off'ta başlayacağız. İnşallah UEFA Ligi gruplarına kalıp, yolumuza devam ederiz. Konferans Ligi söz konusu olursa Konferans Ligi söz konusu olur. Bu bizim için gerçekten gurur verici. Başkanlığım boyunca 8 defa Avrupa’ya gitmeye, 2’sinde gidemedik. 6. sefer ülkemizi temsil edeceğiz.

'Bu maçı eğer almasaydık...'

Her şey bu kupayı alıp, almamızla ilgiliydi. Sivasspor’un çok kritik dönemeciydi bu maç. Bu maçı almasaydık gerçekten büyük sıkıntılı bir süreç bizi bekliyordu. Ama şimdi önümüz biraz daha aydınlık. Bu yazı herkes denize girerken, biz çalışarak geçirip, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek takımı oluşturacağımızı düşünüyorum.

Serkan Morova
serkan.morova@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal