Seçil Erzan'ın çekirdek kadrosu deşifre oldu: Arda Turan'ın ses kaydı gündem oldu

Seçil Erzan'ın "Fatih Terim fonu" adı altında milyarlık vurgunuyla ilgili ortaya çıkan eski futbolcu Arda Turan'ın yeni ses kaydı çetenin çekirdek kadrosunu ifşa etti.

04.12.2023-11:31 - (Son Güncelleme: 04.12.2023-17:50) Seçil Erzan'ın çekirdek kadrosu deşifre oldu: Arda Turan'ın ses kaydı gündem oldu

Fatih Terim Fonu” olayında yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Denizbank Florya Şubesi Müdürü Seçil Erzan'a 13.9 milyon doları elden veren ve bu paranın ise yalnızca 6.4 milyon dolarını geri alabilen Eyüpspor Teknik Direktörü ve Galatasaraylı eski Futbolcu Arda Turan 7.5 milyon dolarla en çok para kaptıran isimlerin başında geliyor. Arda Turan'ın, Seçil Erzan'a parasını alamaması üzerine para alışverişinde aracılık eden kardeşi Okan Turan'a Erzan'la ilgili gönderdiği ses kaydı ortaya çıktı.

“Ben çok kötü yapacağım”

Kardeşi Okan Turan aracılığıyla Erzan'dan ödeme için haber bekleyen ama her seferinde olumsuz cevap alan Arda, kardeşine gönderdiği 10 Mart 2023 tarihli ses kaydındaki ifadeler şu şekilde; Abicim şimdi ben çok konuşuyorum diye hani böyle söylendim. Söylendim diye o biraz fazla hani böyle idare et. İdare et. Biz söyleniyoruz. Söyleniyoruz. O, 'He' diyor. Ağlıyor. Konuyu geçiyor, istediğini yaptırıyor, kapatıyor. O sanıyor ki ben hiçbir şey yapmayacağım. Ben çocuklarımın üzerine yemin ettim. Ben gerekeni yapacağım. Anladın mı? O benim için bitmiştir. Konu da kapanmıştır. Bu işleri toparlayacağım. Senden ricam konuş onunla. Bize yazılı olarak ISIN kodu mudur nedir onların hepsini, imzalı kağıtları versin. Benim elimde bundan sonra belge olacak. Ben... Ben çok kötü yapacağım. Ben bu hallere düşecek adam değildim. Ben o kadar söylüyorum. Ben biraz fazla konuştuk çünkü fazla böyle. Ha şöyle olur, böyle olur. Ben ona ne yapacağımı göstereceğim.”

“Aramaz değil mi kimseyi?”

Dava dosyasındaki bilgilere göre bu sesli not Okan Turan tarafından Seçil Erzan'a gönderildi. Erzan ise, "Ne yapacağız Okan. Çok üzülüyorum" şeklinde mesaj atarken, Okan Turan ise, "Uğraşacağız biraz. Sakinleştireceğiz" diyerek Erzan'ı teskin ediyor. Erzan devamında, "Çok gergin. Aramaz değil mi kimseyi?" diyerek tedirginliğini gösterdi.

İşte o konuşmalar;

Okan Tufan: Ablacım nedir durum. Çok gerildi bizimki! (Arda Turan'ı kastediyor)

Seçil Erzan: Okan ben de artın inan deliriyorum. Çok sinirlerim bozuldu. Ben de bekliyorum. Elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Gelsin hemen arayacağım seni. Biliyorum yemin ederim ölmek istiyorum ben artık.

Okan Tufan: Tamam ablacım sen de sakin ol. Olur böyle.

Seçil Erzan: Ne olur sakinleşsin ben de aklıselim çözeyim şu işi. Bittim artık Okan insanlıktan çıktım.

Okan Tufan: Ben biraz konuşurum. Sen de sakin ol. Olur böyle şeyler. İdare edeceğiz. Ödeme yapamadı ona gergin. Sakin ol sen de.

Seçil Erzan: Olmuş bitmiş işi mahvedeceğim. Ölmek istiyorum. İyi ki varsın. Çok kötü konuştu benimle. Bittim artık. Yerin dibine girdim. Hayatımı riske attım inan. Yanlış bir şey yapmasın ben bitirene kadar.

Okan Tufan: Tamam sen onu boş ver düşünme onu. Geçen hafta bana da öyleydi. Sen düşünme onu valla. Sen işine konsantre ol. Ya merak etme sen geçince siniri toplanır her şey. Güven bana iyi misin abla nasılsın?

Seçil Erzan: İyi değilim ablacım. Ağabeyin de çok gergin yazıyor. Korkmaya başladım. Psikolojim iyice bozuldu. Dayanamıyorum.

Okan Tufan: Abla nasılsın var mı bir gelişme. Sordu bizimki. İyi misin ablacığım?

Seçil Erzan: Değilim, bekliyorum ve Arda çok gergin.

Okan Tufan: Bana da gergin. Aynı durumdayız. İhtimal var mı bugün.(Para gelme ihtimalini soruyor) En azından kendine gelir gazını alırız, bir rahatlar.

Seçil Erzan: Var ablacığım var. Olmasa kendimi yer bitirirdim.

Okan Tufan: Kıyamam sana, sıkma canını. İdare edeceğiz abla. Beni zaten bugün hiç çıkarmadı. 'Otur evinde bekle. Haber gelecek' dedi. Öyle duruyorum ben de.

Okan Tufan: Var mı Umut abla

Seçil Erzan: Çok ağır şeyler yazıyor.

Çekirdek kadrosu deşifre oldu

Sabah Gazetesi, Seçil Erzan ve para alış verişlerinde kurye olarak kullandığı çekirdek kadrosunun dava dosyasındaki görüntülerine de ulaştı. İşte o fotoğraflar ve 6 kişilik çekirdek kadro: Seçil Erzan, Nazlı Can, Atilla Yörük, Ali Yörük, Adem Aksaka ve Hüseyin Kurtuluş.

Seçil Erzan

Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal