Seçil Erzan'ın avukatı paraların nerede olduğunu açıkladı

"Fatih Terim fonu" olayının başrolünde olan Seçil Erzan'ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları...

08.12.2023-11:30 - (Son Güncelleme: 08.12.2023-17:44) Seçil Erzan'ın avukatı paraların nerede olduğunu açıkladı

Türkiye'nin gündemine damga vuran “Fatih Terim Fonu” olayından yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Eski banka müdürü Seçil Erzan'ın başrolde olduğu olayda, Fatih Terim, Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Çolak, Semih Kaya gibi Galatasaraylı eski futbolcular büyük paralar kaptırdı.

Avukatı konuştu

Toplamda 1 milyar 289 milyon 15 bin lira toplanan fon vurgununda, 226 yılla yargılanan Seçil Erzan'ın evinden ise sadece 67 bin TL çıktı. Paranın akıbeti kamuoyunda merak edilirken Erzan'ın avukatı Nazlı Nadide Karaaslan, bir haber kanalına konuştu.

Seçil Erzan

“Para herkesin saatinde”

Seçil Erzan'ın polis ifadesinde kullandığı "Para herkesin taktığı saatlerde" sözlerini hatırlatan Karaaslan "Bu kız 2011'den 2022'ye kadar bunu yapmış zaten. Oradaki insanlara sormak lazım, Bu kız hiç mi kimseye para kazandırmadı? Oturdukları evde, bindikleri arabalarda, çocuklarının üniversite tahsillerinde. Seçil'in bir ifadesi var; 'Para herkesin taktığı saatlerde' diyor. Bu para Seçil'de değil. Açıkca bir yerlerde gömülü değil. Bu ismi geçenlerin kişilerin faizinde, evlerinde, arabalarında, kasalarında. Paralar burada" diye konuştu.

"1 veriyorlar 3 alıyorlar"

Bu süreçte tefecilerlerle ve Erzan'ın çantacısı olarak tanınan Ali Yörük ve ortaklarıyla yolunun nasıl kesiştiğini anlatan Karaaslan, "O dönemde Ali'ler ile tanışıyor. Onlar da Seçil'in Çorlu bölgesinde çalıştığı için insanlara ne kadar para kazandırıp fayda sağladığını çok iyi biliyorlar. 1 veriyorlar 3 alıyorlar. 3 veriyorlar 5 alıyorlar. Sonra diyorlar ki, 'Biz bunu aldık, ama tefeci bizim peşimizi bırakmıyor. Senin de banka müdürü olduğunu öğrendiler bak başın yanar.' Sonra Florya'da bahsi geçen bir tefeci var ona gidip para alıyorlar. Onun parasını ödemek için sisteme Semih Kaya giriyor. Derken aradaki rakam zincirleme bir şekilde büyüyor. Yani Seçil'in kontrolünden çıkıyor." dedi.

"Demek ki Seçil hepinize bir katkıda bulunmuş"

Seçil Erzan'ın para kazandırdığı nedeniyle ismi geçen herkes tarafından çok sevildiğini söyleyen Karaaslan, "Herkes Seçil'e çok güzel hediyeler almış, kapısına gelenler. Ne yersin, ne içersin diye soranlar. Köyünden bir şeyler gönderenler. Pahalı hediyeler alanlar. Bu neyi gösterir? Demek ki Seçil hepinize bir katkıda bulunmuş. Hepinize bir artı değer hayatın olağan akışı dışında bir fayda sağlamış ki siz Seçil'e "Seço" diyebilmişsiniz!"

“Nasıl cevap verecekler?”

Whatsapp kayıtları ile HTS kayıtlarını öne süren Karaaslan, para almadım diyenlerin yalan söylediğini ifade ederken, "Hiç para almadık, hiç bir araya gelmedik diyen insanlara sesleniyorum; Biz kabul ediyoruz, Seçil haksız. Seçil suçlu, Seçil borçlu. Ama insanlar da çıksın söylesin. Whatsapp kayıtları ile HTS kayıtlarını eşleştirdiğimizde hani hiç para almadık diyenler var ya nasıl cevap verecekler ben çok merak ediyorum. Bu para Seçil’de değil." dedi.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal