Sarıyer'de Mahalleyi Akrep ve Fareler Bastı, CHP'li Belediye Henüz Destek Vermedi

Sarıyer'de yaşanan olayda mahalleyi fare ve akrepler bastı. Belediyelerden herhangi bir geri dönüş alamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, yardım bekliyor.

24.10.2021-11:38 - (Son Güncelleme: 24.10.2021-12:46)Sarıyer'de Mahalleyi Akrep ve Fareler Bastı, CHP'li Belediye Henüz Destek Vermedi

Sarıyer'de fare ve akrep krizi patlak verdi. Evlerin duvarlarında ve bahçelerde bulunan akrep ve fareler, vatandaşlara korku dolu anlar yaşatmaya devam ediyor. Vatandaşlar belediyeden yardım alamadıklarını belirtirken, haber kanalları ve alo 153'den de geri dönüş alamadıklarını bildirdiler.

Evlerinin içine kadar giren akrep ve fareler için Sarıyer Belediyesi'ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruda bulunduklarını söyleyen mahalle sakinleri, geri dönüş alamadıklarını belirtirken, hiçbir ilaçlamanın da gerçekleşmediğini söylediler. Sarıyer Belediyesi'nin kendilerini önemsemediğini anlatan mahalle sakinleri yetkililerden destek bekliyor.

SARIYER BELEDİYESİ'NDEN ŞAKA GİBİ YANIT

Mahalle sakinlerinden Nurcihan Güzel, evlerin duvarlarında fare ve akreplerin gezdiğini belediyeye defalarca bildirdiklerini söylerken sözlerine şu şekilde devam etti;  “5-6 aydır aynı evde oturuyorum. Oturmaya başladığım zamandan beri akrepler evin içerisinde, bahçede sürekli olarak yuva yaparak ve çoğalarak devam ediyorlar. Belediye ile görüştük. Gerek belediyenin haber kanallarını, gerek 153'ü aradık, gerekse belediye başkanının kendisine bizzat yazdık. Buna rağmen hiçbir şekilde dönüş alamadık. Gecenin üçünde de başvurduğum oldu, sabah da başvurduğum oldu. Belediyenin akrebe karşı herhangi bir ilaçlama yapabilmesinin söz konusu olmadığını söylediler. Belediye sadece böcek ilaçlaması, arı ilaçlaması vesaire bu tarz ilaçlamalar yapıyormuş. Bununla kendi başımıza mücadele etmemiz gerekiyormuş. Öyle söylediler”

FARE ÖLÜLERİNİN SAYISI ARTIYOR

İşten geldiği zaman, evinde fare ve akreplerle mücadele ettiğini anlatan Nurcihan Güzel sözlerini şu şekilde noktaladı; 'Ayağımın altında akrep dolaşıyor. Ondan ziyade vuruyorum ve hiçbir şekilde ölmüyor, bayağı bir güçlü bir şekilde vurulması lazım. Ortadan ikiye ayrılsa bile iki taraftan yan yana yürümeye başlıyorlar. En son bir hafta önce evimin içinde duvarda yürümeye başladıklarını gördüm ve gerçekten çok korkutucu bir hayvan. Mühendis Şevket Sokak'ta fare ölüleri meydana çıkıyor son iki haftadır. Yani bilmiyorum sebebinin ne olduğunu ama yine aynı şekilde dönüş alamıyoruz belediyeden. Yine bunlarla da kendimiz mücadele etmemiz gerekiyor. Fare için de başvuruda bulunduk. Keza komşularımız da aynı şekilde fareyle mücadele etmeye çalışıyorlar ama sürekli bahçelerde, başka bir yerlerde fareler geziyor ve fare ölüleri çoğaldı artık.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal