18 Temmuz 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 18°
  • Izmir 27°
İmsak 03:47
Güneş 05:40
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:25
BIST99.806
Dolar5,6921
Euro6,409
Altın260,21

Vücudun En Kirli Bölgesi Neresi? Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

Vücudumuzun en kirli bölgesinin neresi olduğunu biliyor musunuz? Banyo yapıldığında bile temizlenmeyen ve içerisinde milyonlarca virüs barındıran bu bölge hakkında uzmanlar uyarıyor. Peki vücudun en kirli yeri neresi ve nasıl temizlenir?

Vücudun En Kirli Bölgesi Neresi? Öğrenince Çok Şaşıracaksınız!

 

Vücudumuz için bazı bakterilere ihtiyaç vardır. Ancak bazı virüzlerin ve bakterilerin varlığı tehlike oluşturabilir. Peki bedenimizin en kirli bölgesi neresidir. Ellerden bile tehlikeli olan bu bölge nasıl temizlenmelidir? İşte cevabı.

VÜCUDUN EN KİRLİ YERİ NASIL TEMİZLENİR?  

Bazı dermatologlar vücudumuzun en kirli bölgesinin göbek deliği olduğunu dile getiriyor.
Temizlemeyi çoğu zaman unuttuğumuz göbek deliği, gün içerisinde bir çok bakterinin biriktiği yer olduğu ve bu bakterilerin bazıları ciddi hastlaılara da neden olabileceği araştırmalar sonucu elde edildi.

Göbek deliği, bazı insanlarda çıkık bazı insanlarda daha çukur görünümdedir. Bu nedenle temizlik, göbek deliğinin çukurluğu dikkate alınarak yapılmalıdır. Göbek deliği çıkık olanlar sıcak su ve sabunlu lifle temizliği sağlamalıdır. Göbek deliği çukur olan kişiler ise duş esnasında bölgeye çok fazla baskı uygulamadan liflemelidirler. Bunun dışında sıcak su ve tuzu birbirine karıştırarak kulak pamuğu ile bölgeye sürüp göbek deliği temizliği yapabilirler.  

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri