Uyanır Uyanmaz Su İçmenin Bu Faydaları Varmış!

Sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde işlemek için bütün organlarımız suya ihtiyaç duyar. Peki, uyanır uyanmaz aç karnına içilen suyun vücudumuza olan etkilerini biliyor musunuz?

Uyanır Uyanmaz Su İçmeni Bu Faydaları Varmış!

Su, hayat için vazgeçilmezdir ve sağlığımıza olan yararları saymakla bitmez. Vücudumuz ağırlıklı olarak sudan oluşmaktadır: kaslarımızın %75’i, beynimizin %90’ı, kemiklerimizin %22’si ve kanımızın %83’ü sudur. Peki, sabah uyanınca su içmenin faydaları nelerdir?

SABAH UYANINCA SU İÇMENİN FAYDALARI

Sabahları uyanınca aç karnına içilen su cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Su kandaki toksinleri dışarı atarak cilde daha çok oksijen vererek daha sağlıklı bir cilde kavuşturur. Kilo vermek istiyorsanız, sabahları uyandığınızda soğuk su içerek %27 oranında metabolizma hızınızı artırabilirsiniz. Sabah aç karnına bir bardak su içmek hem organlarımızın daha sağlıklı çalışmasını hem de iştahımızı azaltarak daha sağlıklı zayıflamanızı sağlayacaktır. Su, lenf sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Lenf sistemi içerisinde bulunan lenf bezleri enfeksiyonlara karşı mücadele ederek daha sağlıklı bir yaşam sunar.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri