Spor yaparken ani baş ağrılarından dolayı şikayetçiyseniz mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekiyor. Ani ve acı veren baş ağrınızın yanında, boyun kasılması, bilincin giderek aza inmesi ve gözlerdeki görüş bozulmaları da eşlik ediyorsa bu durum tıbbi yardım almanız gerektiğini göstermektedir.

Spor yaparken bu tür rahatsızlıklar yoğun tempoda çalışıldıktan sonrasında belirtilerini göstermektedirler. Bu sporlar koşu, Tenis, basketbol veya ağırlık kaldırma olabilir. Bu baş ağrılarına kafatasının içindeki kan damarlarının genişlemesinin sebep olduğu düşünülmektedir. Başka nedenleri sıcakta, çok nemli veya yüksek eğimli alanlarda egzersiz yapılmasıdır. Baş ağrısı ve baş dönmeleri bu rahatszlığın ilk ciddi belirtilerindendir. Bu belirtiler 4 saat ile 2 gün boyunca olmak üzere sürebilirler.

Bahsettiğimiz ağrılar genellikle kafatasının arka kısmında yani ense üzerinde belirebilir ve çok uzun saatler boyunca ağrıya ve sızıya sebebiyet verebilirler. Diğer rahatsızlıkların yanı sıra bilincin azalması, kafa karışıklığı, boyun ve omuzdaki ağrılar, boynun kasılması, ışığa bakamama gibi hastalık belirtileri bulunur. Eğer kanama belirtileri spor yaparken ani baş ağrısına eşlik ediyorsa acilen doktor yardımı alınması gerekecektir.