Sigara İçenler Dikkat! Akciğerleri Tertemiz Yapacak Olan Besin!

Özellikle sigara ve tütün kullananlar için ya da ağır dumana maruz kalan insanların ciğerlerini tertemiz yapabilmesi adına düzenli bir şekilde kullanmalarını önerdiğimiz besinleri sıraladık sizlere.

Sigara İçenler Dikkat! Akciğerleri Tertemiz Yapacak Olan Besin!

Sizin için hazırladığımız haberimizde uzmanların tavsiye ettiği besinlerele akciğerleri tertemiz yapabileceğiniz besinleri öğreneceksiniz. Akciğerler nasıl tertemiz olur?

BU BESİNLERLE AKCİĞERLER TERTEMİZ OLUYOR

ZENCEFİL-ZERDEÇAL: Anti-enflamatuar (iltihap karşıtı) etki gösteren bu baharatlar toksinleri solunum sisteminden uzaklaştırmaya ve ciğerlerin temizlenmesine kaykıda bulunur.

SARIMSAK: Doğal bir antibiyotik sayılan sarımsak akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlar ve içeriğindeki pek çok antioksidan madde sayesinde akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterir.

KEKİK: İçerdiği eterli uçucu yağlar, göğüs tıkanıklığına karşı etkilidir. Öksürük ve üst solunum yolları iltahabına karşıdır, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önler.

SİYAH HAVUÇ: Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynar. İçerisindeki vitamin- mineraller sayesinde güçlü antioksidanlardandır ve akciğer kanseri riskini düşürür.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ: İçeriğindeki resveratrol maddesi serbest radikallerle savaşarak ciğerleri korur. Özellikle kanser karşıtı olarak görev alır. Üzüm, çekirdeğini çiğneyerek tüketilmelidir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR