Migren Botoksu Nedir? Migren Botoksu Kimlere Yapılır?

Migren botoksu nedir? Migren botoksu nasıl ve kimlere yapılır? Migren botoksunu hangi doktor yapar? Baş ağrısı şeklinde kendini gösteren migrene çare migren botoksunda. İşte migren botoksu hakkında merak edilenler.

Migren Botoksu Nedir? Migren Botoksu Kimlere Yapılır?

Ramazan'dan en sık karşılaşılan durumlardan biri de baş ağrısıdır. Özellikle migren hastası olanlar için oruç tutmak daha da zorlayıcı olabilir. Migren botoksu ile baş ağrısı tamamen geçer mi? Migren botoksu kimlere yapılır sizin için derledik.

KUTU KUTU İLACA SON

Hava sıcaklığının artması ve oruç, bir çok kişide baş ağrısı şikâyetlerini artırsa da uygun tedavi yolu ile tüm baş ağrısı tiplerini kontrol altına almak yöntem olarak  artık biliniyor.  Mesela, ayda 3’ten fazla atak geçiren, ağrı kesici içrek tedaviye uygun cevap alınamayan migren hastalarında atakların meydana gelmesini önlemeye yönelik Botoks tedavisi, bu koruyucu tedavilerin içinde öne çıkıyor.

ETKİSİ 3-4 AY SÜRER

Kozmetik olarak sadece yüz bölgesinde yapılan botoks, migren tedavisinde bundan değişik olarak alın, şakaklar, ense ve boyun kısımlarında belirli noktalara derialtına botulinum toksini iğne ile yapılarak uygulanıyor. Çoğu durumda uygulamaların etkisi yaklaşık 3-4 ay süreceğinden tedavinin devamı için tekrarlanması şart.

NÖROLOJİ UZMANI YAPMALI

Kronik migren tedavisinde botoks uygulanmasının güvenilir olması adına bir nöroloji uzmanı tarafından yapılması gerekiyor.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri-->