LDH Nedir? LDH Yüksekliği ve Düşüklüğü

LDH yüksekliği tedavisi, LDH yüksekliği nasıl düşürülür, kanser hastalarında LDH yüksekliği, LDH testi neden yapılır konuları ile ilgili detaylar haberimizde...

LDH Nedir? LDH Yüksekliği ve Düşüklüğü

LDH yüksekliği tedavisi, LDH yüksekliği nasıl düşürülür, kanser hastalarında LDH yüksekliği, LDH testi neden yapılır detaylar haberimizde...

LDH, vücudun enerji üretimine yardımcı olan enzimdir. LDH, karaciğer, kalp, pankreas, böbrekler, iskelet kasları, beyin ve kan hücrelerinde bulunur. LDH seviyesi, kan testi ile belrlenir.

Hastalık veya yaralanma durumlarında kanınızdaki LDH seviyesinde yükselmeye neden olur ve yüksek LDH, akut veya kronik hücre sorunu gösteririr. Düşük LDH seviyeleri ciddi sorundan kaynaklanmaz.

LDH TESTİ NEDEN YAPILIR

LDH seviyesi, akciğer hastalıklarını, lenfoma, anemi ve karaciğer hastalığını, kanser gibi durumların anlaşılmasına yardımcı olur. Lenfoma tedavisi sırasında, kemoterapinin başarılı olup olmadığını gösterir.

LDH YÜKSEKLİĞİ NASIL DÜŞÜRÜLÜR? LDH YÜKSEKLİĞİ TEDAVİSİ

LDH yüksekliği gibi bir sorun ile karşılaştığınız zaman Dahiliye doktoruna başvurmalısınız. Doktor size uygulayacağı testler ile gerekli tedaviyi gerçekleştirecektir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR