Dişlerinizi Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Gülümsememizin tamamlayıcısı olan dişleri en fazla hangi yöntem beyazlatır? İşte yanıtı...

Dişlerinizi Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Gülümsememizin tamamlayıcısı olan dişleri en fazla hangi yöntem beyazlatır? İşte yanıtı...

DİŞLERİMİZ NEDEN SARARIR?

Çeşitli sebeplerle renklenen ve sararan dişlerimize kimyasal maddeler ile müdahalede bulunuca sonuç büyük bir hayal kırıklığı olabiliyor. Uzmanlar diş macunlarının dişlerimizi daha çok renklendirdiğini fakat oldukça basit bir yöntemle bu durumdan kurtulabileceğimizi söylüyor. 

KİMYASALLAR OLUMSUZ ETKİ YARATIYOR

Dişlerimiz, genetik sebepler, tüketilen yiyecek ve içecekler dolayısıyla renklenip sararabilir. En çok çay, kötü alışakanlık, kahve gibi gün içinde fazla tüketilen ve içinde birçok katkı maddesi bulunan ürünler dişlerimizi renklendirip zarar veriyor.

ALINAN BEYAZLATICILAR SARARTABİLİR

Bu ürünleri tüketmesek de dişlerimiz yapısal veya genetik olarak da renklenebilir. Bu gibi durumlarda sürekli olarak kimyasal beyazlatıcılar kullanarak hem dişlerimize zarar vermiş hem de renklerini olumsuz olarak etkilemiş oluruz.

YALNIZCA SUYLA DURULAMAK YETMİYOR

Uzmanlar çeşitli diş beyazlatıcı kimyasalların oldukça zararlı olduğunu savunarak daha doğal yollarla dişleri beyazlatmanın mümkün olduğunu savunuyorlar. Yalnızca suyla durulamanın dişleri beyazlatabileceğini ve diş etlerini temizleyebileceği görüşündeler.

DİŞ KONTROLLERİNİZİ AKSATMAMALISINIZ

Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı, her atıştırmadan sonra dişlerinizi mutlaka suyla temizlemelisiniz. Böylece daha çabuk ve kolay bir sonuç elde etmiş olursunuz.

Dişlerinizde ki renklenmenin nedenlerini ve uygun tedavi yöntemlerini diş doktorunuza sorarak öğrenmeli ve yılda iki kez diş kontrolüne giderek ağız bakımınızı yaptırmalısınız. Sağlık ihmale gelmez!

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR