Canan Karatay Açıkladı: Kurtlu Elma Yiyin

Canan Karatay, "Organik üretilmeyen hiçbir meyveyi yemeyin. Anamur muzu yiyin, kurtlu elma, kurtlu meyve yiyin. Kurtlar ilaçlı hiçbir şeye dokunmazlar" açıklaması yaptı

Canan Karatay Açıkladı: Kurtlu Elma Yiyin

Burdur’un Bucak ilçesinde Ayşe Sak Ortaokulu’nda düzenlenen ’AB Erasmus +K219 Sağlıklı Yaşam Mutlu Yaşamdır’ projesi için söyleşiye katılan Prof. Dr. Canan Karatay, öğrencilere sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Ayşe Sak Ortaokulu’nda düzenlenen, öğrenci ve velilere sağlık yaşamla ilgili bilgi verdi. Prof. Dr. Canan Karatay, insan hayatının ve sağlığının bağırsaklarda olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Karatay, "Geleceğimiz bağırsaklarda başlar, bağırsakları sağlıklı tutuğumuz sürece hastalanmayız. Bağırsaklarımız ağzımızdan başlayarak tüm vücudumuzu kaplar ve bunun boyu bir futbol sahası genişliğindedir. Bağırsaklarımızda üç trilyona yakın mikrop, virüs ve bakteri var. Bu virüs ve bakterilerden dost ve düşman olanlar var. Dost olan bakterileri çoğaltır, düşman olanlardan kurtulmayı başarırsak hastalanmayız" dedi.

Rafine olmuş, işlem görmüş tuz, şeker ve unun ağızdan girmesiyle dost bakterilerin öldüğünü savunan Karatay, bağırsaklardaki kötü bakteri, virüs ve mikropların arttığını vurguladı. "Her türlü şeker ve tatlı zehirdir. Bir de mısır şurubu şekeri var. Beyaz şekerden 7 kat daha zehirlidir. Bu şekerler karaciğeri yağlandırıyor. Her türlü hastalıkların sebebidir.

TIP İLERLEMİYOR, TEKNOLOJİ İLERLİYOR

Sağlıklı beslenme konusunda da örneklere yer veren Dr. Karatay, "İmkanınız var ise doğal tereyağı yiyin, kırmızı eti yağı ile birlikte tüketin, yağsız yerseniz vücuda hiçbir faydası yoktur. Mevsiminde doğal olan sebzeleri yiyeceğiz, lüzumsuz ilaç kullanmayacağız. Organik üretilmeyen hiçbir meyveyi yemeyeceğiz. Anamur muzu yiyin, kurtlu elma, kurtlu meyve yiyin. Kurtlar ilaçlı hiçbir şeye dokunmazlar. En sağlıklı meyve ilaçlanmadığı zaman zeytindir, en iyi meyve suyu da zeytin yağıdır. Her gün mutlaka bol bol zeytinyağı içebilirsiniz. Ekmek yerine günde 5-10 tane haşlanmış köy yumurtası yiyebilirsiniz daha sağlıklı" ifadelerini vurguladı.

Prof. Dr. Karatay söyleşinin devamında, fındık, fıstık, cevizin kan yaptığını büyümeye de çok faydalı olduğunu ifade etti.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR