21 Ağustos 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 20°
  • Izmir 29°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.522
Dolar5,7211
Euro6,3475
Altın276,71

Bir Hafta Boyunca Maydanoz Suyu Tüketirseniz Ne Olur?

Bir hafta boyunca maydanoz suyu içtiğinizde vücudunuza olanlara çok şaşıracaksınız. Tüm vücudunuz için bir anda birçok yarar sunuyor.

Bir Hafta Boyunca Maydanoz Suyu Tüketirseniz Ne Olur?

Bir Hafta Boyunca Maydanoz Suyu Tüketirseniz Ne Olur?

Karaciğerden, bağırsağa hatta mideye kadar tüm organlarımız için sayılamaz yararları olan maydanozu tüketmeyi hayatımızda alışkanlık haline getirmeliyiz.

KANSERE KARŞI KORUR

Vitamin ve mineral eksiği olan insanların bedenlerindeki serbest radikaller çok olduğundan devamlı rahatsızlıklara yakalanma riski altındadırlar. Maydanoz barındırdığı antioksidan nedeniyle kandaki bu serbest radikallerin oranını düzenler. Ayrıca barındırdığı flavonoidler bağışıklık sistemindeki sağlıklı hücrelerin sayısını çoğaltarak bedeni kanserli virüslere karşı korur.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ AZALTIR

Maydanoz suyu aynı zamanda midedeki asidi nötr hale getirerek ağız kokusunu ve yemek borusu kanserine tutulma riskini azaltır. Anti-mutajen niteliğe sahip maydanoz tükürük bezlerindeki zararlı bakterilerin sayısını da azaltır. Bağırsak ve midede çok tutulan tuzu enzimleyerek öteki organları hasara uğratmadan bedenden atar. Ödem atmada iyi gelen olan maydanoz, bir hafta süresince dengeli bir biçimde suyu içildiğinde idrar yolu ile bedendeki bütün iltihabı dışarı çıkarır. Ayrıca karaciğeri temizleyerek cilt rahatsızlıklarına tutlma riskini azaltır. Ayrıca maydanoz suyu ile haftada bir kez saçlarınızı temizlediğinizde saç köklerinizin kuvvetlendirdiği ve saç dökülmelerinin azaldığını fark edersiniz.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Sağlık Haberleri