Beyin Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyin ameliyatları en az diğer ameliyatlar kadar risk taşımaktadır. Beyin ameliyatı olan kişiyi sonrasında bekleyen durumlar nelerdir? Bu süreçte hangi adımlara dikkat etmek gerekir? Hastalara karşı çevresindekilerin yaklaşımları nasıl olmalıdır? İşte merak edilenler.

Beyin Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyin Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyin ameliyatı geçiren birini operasyon sonrası neler bekler? Beyin ameliyatlarının diğer ameliyatlara göre handikapları var mıdır? İşte beyin ameliyatları hakkında merak ettikleriniz.

HASTAYI HANGİ DURUMLAR BEKLER?  

Beyin ameliyatının ardından beyinde bulunan tümörün yerine göre hasta vücudunda bazı farklılıklar yaşanabilmektedir. Mesela hastanın vücudunda özellikle de kollarında ve bacaklarında hissizlikler, güçsüzlükler baş gösterebilir. Yine ameliyatın ardından hastanın yüzünde bazı değişiklikler oluşabilir. Bazı hastalarda ameliyatın ardından bir süre çift görme sorunu yaşanabilmektedir.

Özellikle beyincik bölgesine yapılan ameliyatlar sonrası ise hastalarda ciddi manada denge kayıpları ve baş dönmeleri oluşabilmektedir. Fakat bu sorunların çoğu ameliyattan birkaç günün ardından etkisini yitirmektedir.

HASTAYA NASIL DAVRANMAK GEREKİR?

Beyin ameliyatının ardından özellikle hastanın ailesine büyük sorumluluk düşmektedir. Hastaya karşı sabırlı bir biçimde yaklaşmak bu süreci atlatabilmek adına çok önemlidir. Daha önce de söylediğimiz gibi ortaya çıkan durumlar zamanla etkisini yitirecektir. Bu süreçte doktor kontrolü epey önemlidir.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR