Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Olur?

Hemen hemen herkes bel ağrısı rahatsızlığından şikâyet eder. Belirgin bir neden olmamakla birlikte bazen ufak tefek yaralanmalar bel ağrısına sebep olabilir. Peki bel ağrısı nasıl tedavi edilir? İşte detaylar…

Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Olur?

Bel ağrısı rahatsızlıklarının birçoğu, ağır nesneleri kaldırırken ani hareketler veya zayıf vücut mekaniği nedeniyle kas burkulmaları gibi yaralanmalar sonuncunda oluşur. Peki, bel ağrısı nasıl geçer?

BEL AĞRISI TEDAVİSİ

Bel ağrısı kişinin gündelik hayatını olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Bel ağrısı çözümünde ilk adımlar istirahat, buz ve iltihaplanma karşıtı ilaçlardır. Aynı zamanda düzenli olarak yapacağınız kısa bir yürüyüş, yoga, yüzme veya hafif derecede başka bir sportif aktivite sıklıkla bel ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayak parmaklarına dokunma, kobra duruşu, çocuk duruşu gibi çeşitli germe hareketleri bel ve sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Akut bir sakatlanmadan meydana gelen ağrılar birkaç güne veya haftaya geçer. Ancak birkaç ay devam eden ağrılar kesinlikle tıbbi müdahale gerekir. Bel ağrısı için ilaç ya da herhangi bir tedavi yöntemi uygulamazsanız vücudun diğer bölgelerini daha çok kullanmaya başlarsınız. Her defasında toparlanma biraz daha gecikip sakatlanma riski artar.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR