Bebe Aspirininin Nelere İyi Geldiğine İnanamayacaksınız!

Tıkalı damarları açan, enfeksiyonu gideren bebe aspirini daha birçok hastalıkla savaşır. Peki siz bebe aspirininin iyi geldiği hastalıkları biliyor musunuz? İşte en çok merak edilen etkileri ve faydaları.

Bebe Aspirininin Nelere İyi Geldiğine İnanamayacaksınız!

Aspirin, ağrı kesici ateş düşürücü özelliklerinin yanında sağlık için de oldukça faydalıdır; Tıkalı damarları açan, vücuttaki enfeksiyonu gideren, iltihapla savaşan bağışıklığı güçlendiren  etkilere sahiptir. Aspirinin 100 mg halinde satılanına bebe aspirini denir.

BEBE ASPİRİNİNİN YARARLARI

Bebe aspirinin en çok bilinen özellikleri ateşi düşürmek ve ağrı hissini ortadan kaldırmasıdır. Kanı sulandırmak, pıhtı sebebiyle ortaya çıkan damar tıkanıklıklarını engellemek, pıhtı oluşumunu önlemek ve kanı inceltmek bu etkiler arasında. Böylelikle bebe aspirini kullanarak inme, kalp krizi ve felç riski büyük oranda düşer.

Bebe aspirini kullanımı, kanın pıhtılaşmasına sebep olan trombosit hücreleri damarların iç yüzeylerine veya birbirlerine daha az yapışmaya başlar. Böylece damar duvarı veya içinde pıhtı oluşma riski engellenmiş olur.

Aspirin kullanan kişilerin kalın bağırsak kanserine yakalanma risklerinin daha düşük olduğu kanıtlanmıştır.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz