Balgam neden oluşur? Balgam nasıl atılır? Balgam sökücü ilaçlar nelerdir? Balgam söktürücü bitkisel ilaçlar nelerdir? sorularının yanıtlarını haberimizin detayında bulurken, aynı zamanda balgam hakkında bilinmeyenleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Balgam söktürücüler mukus gevşetmeye yardımcı olan bir şeydir, öksürmeyi kolaylaştırır. Reçeteli balgam söktürücüler her zaman etkili değildir, bu nedenle birçok insan doğal tedavilere yönelir.

ÖKSÜRMEK FAYDALI MI?

Öksürük, boğazınızı balgam ve diğer tahriş edici maddelerden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Genel olarak, öksürük mükemmel derecede normaldir.

Bununla birlikte, kimyasallardan kaçınmayı tercih edenler için, yardımcı olabilecek birkaç ev ilaçlarını sizin için listeledik.

Bitkisel çay veya ılık su ve limon ile 2 çay kaşığı kadar bal karıştırılarak kendi evinizde doğal şifa hazırlayabilirsiniz. Limon suyu tıkanıklığı açıp balgamı söktürürken, bal rahatlatıcı etki eder. Balı bir kaşıkla yiyebilir veya ekmek üzerine sürüp de yiyebilirsiniz.

BALGAM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

BAL

Öksürüğü doğrudan rahatlatmazlar da, gastrointestinal floranın dengelenmesine yardımcı olurlar. Gastrointestinal flora bağırsaklarınızda yaşayan bakterilerdir.

Süt büyük bir Lactobacillus kaynağıdır. Ancak süt, balgam kalınlaştırabileceğinden dikkatli olmalısınız.

ANANAS

Ayrıca öksürük ve mukusa katkıda bulunan sinüzit ve alerjiye dayalı sinüs sorunlarının giderilmesine yardımcı olabileceği iddiaları da vardır.

NANE

Nane yaprakları iyileştirici özellikleri ile ünlüdür. Nanedeki mentol boğazı rahatlatır. 150 mililitre sıcak su içine 3 veya 4 damla nane öz yağı ekleyin. Kafanızın üzerine bir havlu koyun ve doğrudan kafanızı suyun üstünde tutup derin nefes alın.

Son Dakika Sağlık Haberleri için aşağı kaydırın.