Sağlık Bakanlığı Duyurdu! Ateş Düşürücü Paranox Piyasadan Toplanıyor

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Paranox 120 mg/15 mg Supozituvar ilacını piyasadan toplama talimatı verdi.

11.06.2021-19:52 - (Son Güncelleme: 11.06.2021-19:52)Sağlık Bakanlığı Duyurdu! Ateş Düşürücü Paranox Piyasadan Toplanıyor

Sağlık Bakanlığı, ateş düşürücü-ağrı kesici kategorisinde bulunan Paranox 120 mg/15 mg Supozituvar ilacını piyasadan toplama talimatı verdi. 

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, ağrın kesici ve ateş düşürücü kategorisinde yer alan Paranox 120 mg/15 mg Supozituvar ilacının piyasadan toplanacağını açıkladı. Paranox ilacı orta ve hafif şiddetteki ağrıların tedavisi için değil semptom hafifletmek için kullanılan bir ilaç olma özelliği taşıyor. 

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yaptığı açıklamada, ‘Sanofi Sağlık Ürünleri Ltd. Şti.'nin ruhsatına sahip olduğu "Paranox 120 mg/ 15 mg Supozituvar" adlı ürünün piyasada bulunan tüm partilerine, Kurumumuz Komisyonlarınca alınan karar gereği, 19 Kasım 2015 tarihli ve 29537 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Geri Çekme Yönetmeliği"ne göre 1. sınıf A seviyesinde (nihai kullanıcı seviyesi) geri çekme işlemi uygulanmış olup, gereğinin yapılması ilgili firmaya duyurulmuştur. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur’ ifadeleri yer aldı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR