Rusya tahliye edilen sivilleri vurdu: Ölü ve yaralılar var

Ukrayna’nın güneyindeki Herson şehrinde yer alan Nova Kakhovka Barajı’nın vurulmasıyla beraber bölgedeki sivillerin tahliye edilme çalışmaları başladı. Ukrayna tarafından yapılan açıklamaya göre Rusya sivilleri tahliye eden botu vurdu ve saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi ise yaralandı.

12.06.2023-09:55 - (Son Güncelleme: 12.06.2023-17:18)

Nova Kakhovka Barajı’nın yıkılması sonrası sular altında kalan Herson bölgesinde sivillerin tahliye edilme çalışmaları devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andrey Yermak yaptığı açıklamada, "Rusya ordusu, Herson bölgesinin sol yakasından tahliye edilen sivillerin bulunduğu bir bota saldırdı. Sivillerin üzerine ateş açtılar" ifadelerini kullanarak, bazı yaralıların hayati tehlikesinin bulunduğunu belirtti.

Ruslar onu sırtından vurdu

İHA’da yer alan habere göre; Ukrayna Herson Bölgesi Askeri İdare Başkanı Aleksandr Prokudin ise yaptığı açıklamada, "Rusya'nın saldırısında 3 sivil öldü, 2'si güvenlik gücü 10 kişi yaralandı. Düşmanın ateşi sırasında 74 yaşındaki bir adam bir kadının üzerine kapandı. Ruslar onu sırtından vurdu" dedi.

Rusya Herson Saldırı

Terörün geride bıraktığı yıkıma güvenirler

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "Teröristler, insanların çektiği acıya, insanların gözünü korkutmaya ve terörün geride bıraktığı yıkıma güvenirler. Rusya'da tam olarak böyle davranıyor. Bu felaketten sonra bile insanlara bir yaşam sağlamak için her şeyi yapacağız" dedi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal