Rize - Artvin Havalimanı'nın Yüzde 22'si Tamamlandı

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize - Artvin Havalimanı inşaatında devam eden dolgu faaliyetlerine yönelik, 'Yaklaşık yüzde 22'si tamamlanmış durumda.' açıklamasında bulundu.

09.02.2019-11:51 - (Son Güncelleme: 09.02.2019-11:43)Rize - Artvin Havalimanı'nın Yüzde 22'si Tamamlandı

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize - Artvin Havalimanı inşaatında devam eden dolgu faaliyetlerine yönelik, 'Yaklaşık yüzde 22'si tamamlanmış durumda.' açıklamasında bulundu.

Çeber, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, en çok önem verdikleri yatırımlardan birisinin Rize-Artvin Havalimanı olduğunu dile getirdi.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Vali Çeber inşaat faaliyetlerinin aralıksız sürdüğünü belirterek, 'Toplamda 88 milyon 600 bin ton dolgu yapılacak. Şu an itibarıyla 17 milyon 600 bin ton dolgu yapıldı. Yaklaşık yüzde 22'si tamamlanmış durumda. Günde 400 işçi 99 makine parkı çalışmalar devam ediyor. Çok büyük bir mühendislik işi ve bir yatırım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bu yatırıma çok büyük önem veriyor ve yakından takip ediyor. 29 Ekim 2020'de havalimanımız bitmiş olacak.' şeklinde konuştu.

SADECE HAVALİMANI DEĞİL

Rize-Artvin Havalimanının yalnızca bir havalimanı olmadığına vurgu yapan Vali Çeber, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

'Rize'de yapacağımız bütün yatırımları etkileyen bir yatırım olacak. Çünkü ulaşım her yatırımın can damarıdır. Önce ulaşımı kolay sağlamanız lazım. Bu havalimanı sadece Rize ve Artvin için değil hem bölgemiz için hem de ülke için büyük bir yatırım. Trabzon havalimanına da bir alternatif olacak. Orada yaşanacak hava şartları ve teknik nedenlerden dolayı bu bölge ulaşımsız kalamayacak.'

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR