Rıza Çalımbay'dan Fenerbahçe Maçının Ardından Milli Takım Açıklaması!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe deplasmanında geriye düştükleri karşılaşmada 1-1'lik beraberlikle sahadan ayrılıkları karşılaşmanın ardından düzenlemiş olduğu basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

12.09.2021-21:37 - (Son Güncelleme: 12.09.2021-21:37)

Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında İstanbul'da deplasmanda Fenerbahçe'ye konuk olan Sivasspor, geriye düştüğü karşılaşmada sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Milli Takım söylentileri hakkında, transfer dönemindeki hamleler hakkında ve Fenerbahçe deplasmanında aldıkları 1 puan ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Fenerbahçe karşılaşmasının ardından düzenlemiş olduğu basın toplantısında ;

BURAYA PUAN ALMAK İÇİN GELDİK

Tek düşüncemiz puan veya puanlar almaktı. Kolay olmayacağını biliyorduk. Fenerbahçe iyi gidiyordu, çok iyi kadro kuruldu. Zor bir maç oldu. Çekişmeli bir maç oldu. Mücadele olarak gayet iyiydik. Hücumda biraz çoğalmamız ve son pasları daha iyi vermemiz gerekiyordu. Güzel bir maç oldu.

SAKATLIKLAR ZAMAN KAZANMAK İÇİN DEĞİLDİ

Sakatlık var, sakatlık var. Hakemin bunu ayırması gerekiyor. Bugünkü sakatlıkların hepsi ciddiydi. Hatta Serdar Aziz ile kenarda ben konuştum. 'Kafamı vurdum, kusacağım.' dedi. Ona rağmen oynadı. Mücadeleli bir maç geçti. Bu maçta sakatlıklar ve oyunun durması normal. Hakemlerin bunu ayırması gerekiyor. Bizim sakatlıklar kesinlikle zaman kazanalım tarzında değildi.

MİLLİ TAKIM SÖYLENTİLERİ İLE İLGİLİ

Net bir şey (Teklif) almadım. Milli takım her şeyin üstünde gelir. Yıllarca kaptanlığını yaptım. Hemen hemen her kategorisinde oynadım. Görev verildiğinde seve seve gideriz. Bizi Norveç'le bir final maçı bekliyor. Ben olurum başkası olur. Bir an önce yapılması gerekiyor. Antrenörün içimizden biri olması gerekiyor. Burada mukavelem olmuş ya da olmamış hiç önemli değil. Askersin, evde oturuyorsun ve savaşa çağırıyorlar. Seve seve oraya gidilir. Böyle bir şey yapılırsa yok demem mümkün değil. Biz oraya gittiğimizde neyimiz varsa veririz.

TRANSFERDE YOKTAN VAR ETMEK DAHA GÜZEL

4 takım mükemmel transferler yaptılar. Böyle pahalı transferler yapıldığını ilk kez görüyorum. Bu takımlarla yarışa girmek büyük başarıdır. Anadolu takımlarının işi daha zor. İstediğimiz oyuncuyu değil paramızın yettiği oyuncuyu alırız. Yoktan var etmek daha güzel.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal