'Prompter Kazasının' Merkezindeki İsim İlk Kez Konuştu

Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı sözde ‘prompter kazası’ üzerinden saldırı başlatılmıştı. İşin aslı ortaya çıktı. O anların merkezi olan Elçi ilk kez konuştu.

05.06.2018-17:26 - (Son Güncelleme: 05.06.2018-19:18)

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın 3 Haziran'da Diyarbakır’daki temasları çerçevesinde kanaat önderleriyle bir araya geldiği TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen iftar programına katılan Elçi, AA muhabirine o gün yaşananları anlattı.

Kendisinin böyle bir kampanya başlatılmasına sebep vermesinden üzüntü duyduğunu ifade eden Elçi, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kanaat önderleri iftara davet edilmişti. Her bir ilden 2 kişi de temsilci olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın protokol masasında yer almıştık. Beraber yemek yedik, sohbet ettik, ülkenin bazı sorunlarını dile getirdik, müzakere suretiyle hasbihal etme fırsatı bulduk. Kendileri de hüsnü teveccüh gösterdiler, ilgilendiler, dinlediler. Akşam namazı vakti gecikince Cumhurbaşkanımızdan izin isteyerek namaz kılmak için ayrıldım. Ben ayrılırken Sayın Mehdi Eker konuşuyordu. Döndüğümde Sayın Cumhurbaşkanımız konuşuyordu. Doğal olarak 2 binden fazla insanın olduğu yerde hepsi yakından görmek, dinlemek, resim çekmek ister. Bunun için sahneye doğru yoğun bir teveccüh olmuştu. Korumaları da sahnenin ön tarafında hilal şeklinde bir şerit oluşturmuşlardı."

KORUMALAR SADECE UYARDI

Elçi, korumaların arasından masasına geçmek istediğinde nezaketle, "Hocam konuşma başladı. Önden değil de arkadan dolanıp, gitseniz." denildiğini ifade ederek, diğer istikametten masasına doğru ilerlerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını kestiğini fark ettiğini açıkladı.

Elçi olayı anlatmaya şöyle devam etti:

 "Ben de o an için ne oldu anlamadım. Geldiğimde benim oturduğum sandalyede bir vatandaşın oturduğunu gördüm. Sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın oturduğu sandalye boştu. Bir an tereddüt ettim. Sayın Cumhurbaşkanımız bana işaret ederek 'buyurun' dedi. Cumhurbaşkanımızın sandalyesine oturarak, konuşmalarını dinledik."

MİSAFİRE YAPILAN MUAMELEYİ HOŞ GÖRMEDİ

Elçi, bu esnada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kulağına eğilerek, "Hocam korumalar yanlış yaptı. Kusura bakmayın." dediğini aktararak, "Bir alicenaplık gösterdi. Kendisi misafirine yapılan bu muameleyi hoş görmedi ve o süre içerisinde konuşmasını kesti. Arkasından da haddimiz olmayarak bir nevi özür diledi’’ ifadelerini kullandı.

Meydana gelen bu hadisenin bazı basın yayın organlarında farklı aktarıldığının altını çizen Elçi, şu şekilde sözlerini noktaladı:

"Allah bizden herhangi bir haberi aldığımızda hemen inanmamamızı, araştırmamızı istiyor. Özellikle kasıtlı haber yapan medyanın ne kadar büyük bir yanlışta olduğunu gördük. Cumhurbaşkanlığına aday olmuş bir zatın da mitinginde bunu propaganda malzemesi yapması bunun üzerinden rakiplerini vurmaya çalışması ayrıca trajikomik geldi. Doğrusu çok üzüldüm. Hem medya hem siyasetçilerimizin böyle bir duruma düşmesini yadırgadım. Araştırıp, doğrusunu öğrensek hem böyle yalan haberleri yaymış olmayız, böyle tuzaklara düşmüş olmayız."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal