Polis Yakaladı Savcılık Serbest Bıraktı! Adana'da Dolandırıcı Şebekesi Çökertildi

Adana'da kendini polis olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran dolandırıcı çetesi şafak operasyonu ile çökertildi. Çetenin bazı üyeleri tutuklanırken bazıları serbest bırakıldı.

14.10.2021-11:53 - (Son Güncelleme: 14.10.2021-12:24)Polis Yakaladı Savcılık Serbest Bıraktı! Adana'da Dolandırıcı Şebekesi Çökertildi

Adana'da kendilerini polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan 11 kişilik çete çökertildi. Polis ekiplerinin zamanında yaptığı operasyon ile 50 kişinin 2 milyon lira parasının dolandırılması önlendi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü yaptığı operasyonda belli kişilerin telefonla vatandaşları aradığı ve kendilerini polis, savcı hatta milletvekili olarak tanıtıp dolandırdığını saptadı. Kişilerin izini süren polis ekipleri bu kişilerin ortak çalıştığını anladı. Polis dolandırıcı çetesine yönelik hem fiziki hem dijital yöntemlerle iz sürdü. Bu aşamada çetenin lideri olduğu anlaşılan Şafak S. telefonla aradığı mağdurlara terör örgütleriyle bağlantıları olduğunu söyleyip para istedi. 

2 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPACAKLARDI

Emniyet güçleri yaptıkları araştırmada Adana merkezli çetenin 11 ilde 20 kişiyi bu yolla dolandırdıkları eğer yakalanmasaydılar toplamda 1 milyon 987 bin liralık gelir elde edeceklerini bildirdi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR ÇETEYİ ÇÖKERTTİ

Adana ve Şanlıurfa'da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon yapan emniyet güçleri operasyon sonucunda Şafak S., Halil K., Halil G., Mehmet K., İsmail A., İsa A., Mehmet A., Kemal G., Kadir S., Oktay S., Mehmet İ. gözaltına aldı. Yapılan sorgudan sonra Şafak S.'nin vatandaşlara kendini polis olarak tanıtan kişi olduğu öğrenildi.

BURDUR'LU ÇOBANI DA DOLANDIRMIŞLAR

Yapılan detaylı sorgudan sonra çetenin Burdur'da yaşayan ve geçimini çobanlık ile sağlayan Ramazan Ç.'yi telefonla arayıp kendisine bir şekilde bankadan kredi çektirilip bu parayı kendilerine gönderttikleri belirlendi.

SAVCILIK ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKTI

Yapılan sorgudan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden kendini polis olarak tanıtan Şafak S. ve arkadaşları Halil G., Mehmet K, İsmail A, tutuklanırken diğer dolandırıcılar Kemal G., Oktay S., ve Kadir S., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal