Özgür Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Murat Kurum'u adaylıktan çek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ak Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un Gazze hakkında söylediği sözler için açıklamalarda bulundu. Özel, Kurum'un sözlerine tepki göstererek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da çağrıda bulundu. İşte detaylar...

02.03.2024-19:38 - (Son Güncelleme: 02.03.2024-19:38)

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti ve burada gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“İstanbul’un felaketi olur”

Dün AK Parti İBB başkan adayı Murat Kurum’un İstanbul’un Fatih ilçesindeki yaptığı açıklamaya tepki gösteren Özel "Dün Murat Kurum 31 Mart seçimlerinin sonucunu Gazzelilerin beklediğini, Filistinlilerin beklediğini, Batı Şeria'nın beklediğini söyledi. 31 Mart seçim sonuçlarından Gazze'nin umutlanacağını söyleyip, kendisi kazanırsa Gazze'ye insani yardımda bulunacağını, bu yüzden Filistinli çocuklar için 31 Mart seçiminin önemli olduğunu söylemiş. Bir tarafı utanmazlık, bir tarafı riyakarlık, bir tarafı sahtekarlık. Bu kadar ucuz siyaset olmaz. Bir kez daha gördüm ki bu Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olsa İstanbul'un felaketi olur. Böyle bir zihniyet olmaz. Bir yandan Recep Tayyip Erdoğan, 'Gazze'deki çocuklara yardım yapamadık, mahcup olduk' diyor. Filistinli çocukları yardımına gidememenin sorumlusu hükümet diyor ki; 'Beni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçerseniz Filistinli çocuklara yardım edeceğim'. Bu kadar insanların aklını alaya alan, yaptığı işi hafife alan ve bu kadar riyakarlıkla bir şey yapmaya çalışan ikinci bir belediye başkan adayı bırakın İstanbul'u, bırakın Marmara'yı, Türkiye'deki 1300 seçim bölgesinde yoktur. Gazze'deki çocuklara, Filistin'deki çocuklara yardım yapmak için 31 Mart'ta belediyeyi AK Parti'nin kazanması gerekiyorsa vay bizim halimize, vay Filistin'in haline" ifadelerini kullandı.

“Yerinde olsam bu adayı çeker alırım”

Sözlerinin devamında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Özel, Murat Kurum’u adaylıktan çekmesi için çağrıda bulundu. Özel "Sen İstanbul'a Murat Kurum'u layık görüyorsan, Murat Kurum da '31 Mart’ta kazanırsak Filistin'deki çocuklara yardım yapacağız' diyorsa, daha bundan sonra söyleyecek bir şey yoktur. Ben Recep Tayyip Erdoğan'ın yerinde olsam, bu adayı çeker alırım. Bugün son gün Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum Murat Kurum'u çek" dedi.

(DHA) 


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal