Sıradaki Videolar
17 Mayıs 2024 Cuma 17:21 - (Son güncelleme: 23 Haziran 2024 Pazar 22:20)

Oyun oynama tutkusundan doğan proje: Yerli oyun girişimi Yuyuto Games’in büyük başarısı

Oyun dünyasının yenilikçi isimlerinden Yuyuto Games’in proje ortaklarından Tolgahan İrfan Erdoğan ile, oyun sektörüne dair keyifli bir röportaj yaptık. İşte detaylar…

Yuyuto Games, Ticarium adlı online ticaret oyunuyla, ABD başta olmak üzere global pazarda büyüyen yerli isimler arasında. Oldukça genç bir ekipten oluşan Yuyuto Games’in proje ortaklarından Tolgahan İrfan Erdoğan, Haber365’e konuk olarak oyun sektörü hakkında merak edilenleri cevapladı. 

Yuyuto Games, Ticarium adlı online ticaret oyunuyla, ABD pazarında

Son yıllarda oyun severlerin gözdesi olan Yuyuto Games hakkında samimi açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ticarium aslında bir oyun oynama tutkusuyla doğan bir proje. Ben şirket kurma yönetme ve ticaret konularını ele alan oyunları oynamayı seven ve bu tarz konulardaki oyunların çoğunu deneyimlemiş biriyim. Türkiye’de bu tarz oyunlar denemeleri çok fazla oldu ama hiçbiri uzun soluklu olamadılar. 2019 yılında bu tarz oyunları oynamak istediğimde tekrar bir araştırma yaptım, Türkiye’de halen benzer oyunlarım olmadığını gördüm bu da kendi projemi oluşturma fikrini ortaya çıktı. 


Akabinde yani o dönem web tabanlı yazılımlar geliştirme üzerine uzmanlık alanı bulunuyordu ticari web tabanlı bir oyun olarak geliştirmeye başladım. Sonrasında bir süre devam ettim. 2021 yılına kadar hobi olarak geliştirmeleri sürdürdüm sonrasında ise daha önce beraber çalıştığım Yusuf Emre Efe ve Yusuf Demir  ve Yağmur Gömürlü ile birlikte, ‘bu oyunu nasıl hayata geçiririz?’ dedik ve çalışmalara başladık. Daha sonra ise oyun projesini mobile çevirmeye karar verdik.” Dedi. 

Röportajın devamı video... 


Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr