Otomotiv sektöründe o isim! Ek gümrük vergisi ile yıl sonu liderliğine oynuyor

Geçtiğimiz ay toplam pazarda liderliği ele geçiren Renault, Çinli markalara getirilen %40 ek Gümrük Vergisi sonrasında yıl sonu liderliğine de göz kırpıyor. MAİS CEO'su Berk Çağdaş, “2024 yılını lider bitiririz” açıklaması yaptı.

10.06.2024-10:32 - (Son Güncelleme: 10.06.2024-10:32) Otomotiv sektöründe o isim! Ek gümrük vergisi ile yıl sonu liderliğine oynuyor

Çinli markaların devlet destekleri sayesinde fiyat avantajıyla öne çıktığı Türkiye otomotiv pazarında, liderlik mücadelesi giderek sertleşiyor. Geçen hafta yürürlüğe giren %40 ek Gümrük Vergisi, bu rekabette belirleyici bir rol oynayacak. 2021'de Türkiye otomotiv pazarında liderliği elde eden Renault, yeni model atağı ile yeniden zirveye oturmayı hedefliyor. Mayıs ayında hem binek otomobilde hem de toplam pazarda lider olan Renault, yıl sonu liderliği için iddialı.

Yeni Model Atağı ve Hedefler

Renault'nun yeni D-SUV modeli Rafale'nin tanıtımında konuşan MAİS A.Ş. CEO'su Berk Çağdaş, "Mayıs ayındaki liderliğimizi devam ettirmek istiyoruz. Renault Grubu markaları olarak ciddi bir pazar payımız var. Bursa'da üretilecek yeni araçların üçü SUV olacak. Rafale ile beraber 4 yeni model geliyor. Türkiye'de üretilen Renault Duster ise en önemli rekabetçi ürünümüz olacak. Hedefimiz SUV pazarda lider olmak" dedi. Çağdaş, "2024 yılını lider bitiririz" ifadeleriyle iddialarını vurguladı.

Yeni Modellerle Güçlü Model Gamı

Renault, Türkiye'de üreteceği modellerle güçlü bir model gamına kavuşmayı hedefliyor. Çağdaş, "Yeni Rafale ile ürün yelpazemiz daha da genişleyecek. Ürünlerimiz %95-96'sı gibi geniş bir kitleye hitap edecek" dedi.

Yeni Amiral Gemisi Rafale Eylül'de Satışta

Renault'nun ürün gamının en üstünde yer alacak olan yeni modeli Rafale, coupe SUV tasarımı, gösterişli hatları ve hibrit motorlarıyla eylül ayında Türkiye pazarına sunulacak. Rafale, E-Tech hibrit sistemi ve CMF-CD platformunu kullanarak, markanın amiral gemisi olacak. Yeni modelde 3 silindirli, 1.2 lt benzinli motorla eşleştirilen 200 beygir E-Tech tam hibrit sistem ve E-Tech 4×4 300 beygirlik bir versiyonu bulunuyor.

Renault'nun Yol Haritası ve Beklentiler

Renault, yeni modelleri ve stratejik hamleleriyle Türkiye otomotiv pazarında liderliği hedefliyor. Çinli markalara getirilen ek Gümrük Vergisi, bu yolda önemli bir avantaj sağlayacak. Berk Çağdaş'ın açıklamaları ve Renault'nun planları, markanın 2024 yılını lider tamamlamak için tüm gücüyle çalıştığını gösteriyor.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal