Orman Yangınlarını Terör Örgüt Üyeleri 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' ile Üstlendi

Türkiye son zamanlarda peş peşe yurdun birçok noktasında çıkan 100'den fazla orman yangınıyla mücadele ederken hain bölücü terör örgütü PKK'dan flaş bir açıklama geldi. Bebek katili PKK, Türkiye'deki orman yangınlarını üstlendi.

02.08.2021-09:56 - (Son Güncelleme: 02.08.2021-12:11)Orman Yangınlarını Terör Örgüt Üyeleri 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' ile Üstlendi

Güvenlik uzmanları birçok noktada aynı anda çıkan yangınların, 'terör saldırısı' olması üzerinde dururken daha önce birçok orman yangını üstlenen terör örgütü PKK bağlantılı 'Ateşin Çocukları İnsiyatifi' devam eden yangınları kendilerinin yaptığını bildirdi.

‘ÖFKE VE İNTİKAM HAREKETİMİZİ GÖRECEKSİNİZ’

Yapılan açıklamada, ‘Yanan şehirlerde, kül ve dumanla kaplı gökyüzünde, alevler içindeki dağ ve ovalarda öfke ve intikam hareketimizi göreceksiniz’ denildi.


GEÇMİŞ YILLARDA DA BİRÇOK YANGININ SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMİŞLERDİ!

Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Maraş, Muğla, Kütahya, Kocaeli, Aydın, Hatay, Kayseri ve Kilis'te yangınlar çıktı. Art arda başlayan bu yangınlar sonrası sabotaj iddiası araştırılıyor. 1990'lardan itibaren orman sabotajlarını bir terör eylemi olarak benimseyen PKK, yıllar içinde çok sayıda yangın çıkarttı. Terör örgütü PKK bağlantılı grup, 2019,2020 yılında birçok yangının da sorumluluğunu üstlenmişti.

GEÇMİŞ YILLARDA DA 'ATEŞİN ÇOCUKLARI İNİSİYATİFİ' İSMİNİ KULLANMIŞLARDI

Terör örgütü PKK'nın ormanlara yönelik terör nitelikli saldırıları polis kayıtlarına ilk olarak 1990'da geçti. PKK elebaşları 2019 yılında ise Türkiye'de ormanları ateşe vereceklerini ve bu çocuklara 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' ismini verdiklerini bildirdi. 


1995’te 950 HEKTAR ALAN ÖRGÜT ÜYELERİ TARAFINDAN YAKILDI

1990 yılından beri sistematik olarak ormanları yakan ve Yunanistan'daki kamplarda eğitim gören PKK'lı teröristler, özellikle turistik bölgeleri hedef aldılar. Sadece 1995'te 950 hektar orman PKK tarafından yakıldı.

SABOTOJLARDA 4 MİLYON AĞAÇ YOK OLMUŞTU

PKK orman sabotajlarını 2000'li yıllarda da sürdürdü. 2006 Ağustos'ta Bodrum, Kaş, Nazilli, Kuşadası, Selçuk ve Adana'da art arda yangınlar çıktı. Bu yangınlarda 4 milyon ağaç yok oldu, 2 bin hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

SİLAHLARINI ÇAKMAK VE KİBRİTTEN YANA KULLANIYORLAR!

2019 yılında ise PKK terör örgütünün yayınlarından Raperina-Gel'de 'Ateşin çocukları inisiyatifinin' kurulduğu belirtildi. Terör örgütünün üst düzey yöneticilerine dayandırılarak verilen bilgide, örgütlü ve eğitimli olmaya gerek olmadan Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı 'çakmak' veya 'kibritle' mücadeleye başlandığı ilan ediliyordu.


İLK EYLEM FETHİYE'DE GERÇEKLEŞTİ!

Bu açıklamanın hemen ardından, 11 Temmuz'da Fethiye'de orman yakıldı. 2019 ve 2020'de Ankara'da bir kargo şirketi, Ümraniye'de bir geri dönüşüm deposu ile Kozan, Kocaeli, Edirne ve Bağcılar'da çıkan otomobil yangınlarını 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' üstlendi.

‘CİĞERİMİZİ YAKANIN CİĞERİNİ SÖKMEK BOYNUMUZUN BORCU’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün akşam Marmaris Siteler Mahallesi'nde öğretmenevi önünde vatandaşlara yaptığı konuşmada ‘Yanan her karış orman toprağını çok daha fazlasıyla yeniden fidanlarla buluşturacak, orman varlığımıza tekrar kazandıracağız. Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcu!’ ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal